Vaktsineerimissunni tõttu töölt kõrvaldatud Läti parlamendi liige: ärge korrake meie vigu!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2021 kell 14:10Foto: puaro.lv

Alates 15. novembrist ei tohi Läti seimi saadikud, kellel ei ole tõendit koroonaviiruse vastu vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise kohta, seimi ja selle komisjonide istungitel osaleda ning nende palk ja hüvitised on peatatud, vahendab ERR.

 

Objektiiv avaldas täna Varro Vooglaiu intervjuu Läti parlamendisaadikuga, kes tänu vaktsineerimissunnile on nüüd päeva pealt ilma oma tööst ja sissetulekust ning ei saa täita rahva poolt talle usaldatud ülesandeid.

4 lapse ema, vaktsineerimisvabaduse eest seismise tõttu Läti parlamendi tööst kõrvaldatud parlamendi liige Julija Stepanenko hoiatas Objektiivile antud intervjuus, et Eestis ja teistes riikides ei korrataks neid samu vigu, mis on viinud tema kodumaal sügavalt ebademokraatliku ja inimväärikusega vastuolus oleva olukorrani.

Jääb täiesti arusaamatuks, mis ei lubata saadikutel istungitel osaleda veebi vahendusel ja samas pannakse nad olukorra ette, et kes ei saa istungitest osa võtta, sellele peatatakse palga ja hüvitiste maksmine.

Seimi otsus kehtib järgmise aasta 1. juulini, kes esitab vaktsineerimistõendi varem, võib tööle naasta. Vaktsineerimata saadikuid on 100 liikmega seimis ERR-i andmetel viis ja Objektiivi andmetel 9.

Vaata intervjuud Julia Stepanenkoga siit:

Loe pikemalt Objektiivist.

 

Allikad: ERR, Objektiiv

Foto: puaro.lv

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt