Paavst kriminaliseeris lõpuks laste ahistamise Vatikanis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuli 2013 kell 9:08 

Paavst Franciscus muutis mitut Vatikani seadust, kriminaliseerides info lekitamise ning nimetades seksuaalvägivalla, prostitutsiooni ja lasteporno omamise kuritegudeks laste vastu, vahendab BNS.

 

Neljapäeval heaks kiidetud eelnõu kehtib Vatikanis elavatele ja töötavatele inimestele ning erineb üldistest katoliku kiriku seadustest.

USA-s tegutseva preestrite poolt ära kasutatud laste võrgustiku (The Survivors Network of those Abused by Priests) esindaja arvates ei too see uus seadus kaasa mingit muutust, vahendab CNN. “Vatikani kuvandi jaoks on see lüke hea. Laste turvalisuse jaoks aga tagasilöök… sest see loob petliku mulje uuenduslikkusest.”

Vatikani seadustiku põhiosa pärineb 1889. aasta Itaalia koodeksist. Paljud muudatused olid vajalikud selleks, et kohandada Vatikani õigussüsteem rahvusvaheliste lepetega, näiteks ÜRO laste õiguste konventsiooniga, millega ta on liitunud.

 

Allikad: BNS, CNN

Loe Vatikani uutest seadustest lähemalt: The Vatican Today

Foto: Casa Rosada / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt