Riigikogu arutab rahvaalgatuse seadustamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2013 kell 11:05 

Riigikogus tuleb täna arutlusele põhiseaduse muutmise seadus rahvaalgatuse võimaldamiseks. Keskerakonna algatatud seaduse jõustumisel saaksid vähemalt 25 000 hääleõiguslikku kodanikku anda Riigikogu menetlusse seaduseelnõu.

 

 

„See, ka Rahvakogus toetust leidnud ettepanek, annaks kodanikele võimaluse algatada seaduseelnõu sõltumata ühestki poliitilisest jõust,“ selgitas Riigikogu liige Priit Toobal eelnõu tähtsust.

 

Toobal rõhutas, et ettepaneku eesmärgiks on suurendada poliitilist diskussiooni ning elavdada kodanikuühiskonna tegevust. „Loodame, et see aitab vähendada poliitikast võõrandumist ning toob rohkem inimesi arutlema selle üle, mida riigis peaks teisiti tegema.“

 

„Rahvaalgatus on kohalikul tasandil ju põhimõtteliselt olemas, nagu ka Euroopa Liidus,“ märkis riigikogulane, „nüüd võiksime selle sisse viia ka riigi tasandile, sest millise kõrgeima võimu teostamisest me räägime, kui rahvahääletusele pandavate küsimuste ring on piiratud ja rahvahääletamise korraldamise otsustab Riigikogu.“

 

 

Allikas: GoodNews

Pilt: Wikipedia

 

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt