Väikeettevõtjad tegid Ratasele ettepanekud kriisist väljumise strateegia kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2020 kell 19:24Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon esitas peaministrile tema palvel omapoolsed kommentaarid ja ettepanekud “koroonakriisist” väljumisstrateegia kohta, keskendudes eelkõige praktilistele sammudele, mis aitavad ettevõtjatel kriisi seljatada, seisab EVEA pressiteates.

 

22. aprillil kiitis koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegelev valitsuskomisjon heaks kriisist väljumise strateegia kava, mis esitati nii Riigikogule kui huvigruppidele ettepanekute tegemiseks. Valitsus kinnitab strateegia pärast arutelusid järgmisel nädalal.

EVEA leiab, et strateegia on praegusel kujul liiga üldsõnaline ja loodab, et selle põhjal on juba valmimas tegevuskava, milles saavad kajastatud konkreetsed tegevused iga operatsiooniliini valdkonnas. EVEA ettepanekud panustavad eelkõige sellise tegevuskava majanduse- ja ettevõtluseteemaliste operatsiooniliinide (OpL) konkretiseerimisse.

“Kriisiabipakettide väljatöötamise peale kulub Eestis võrreldes teiste riikidega põhjendamatult palju aega. Ettevõtjad, eriti väikeettevõtjad vajavad tuge juba nüüd, ja paljud neist ei pruugi jõuda seda ära oodata. Kui me hetkel tõesti ei oska eriolukorra lõppu prognoosida, siis toetusmeetmete osas peaks küll väga selge ja kuupäevadega seotud plaan juba olemas olema,” kommenteeris EVEA president Heiki Rits.

Samuti peaks olema ammu enne tänast päeva, mis on poolteist kuud peale eriolukorra väljakuulutamist, tehtud enamus samme kriisist väljumist toetava ettevõtluskeskkonna kujundamiseks, sh. maksusoodustused ja õigusaktide muudatused.

Püüdes hoogustada kriisi leevendavate meetmete elluviimist, teeb EVEA allpool väga konkreetsed ettepanekud, mis on kogutud organisatsiooni liikmete käest. Samuti lisame informatsiooniks eraldi dokumentidena kahe EL-tasandi VKE katusorganisatsiooni (SMEunited ja CEA-PME European Entrepreneurs) ettepanekud COVID-19 EL väljumisstrateegia ja tegevuste kohta, mille koostamises EVEA on osalenud.

 

Loe EVEA ettepanekute täismahus teksti siin:
https://evea.ee/evea-ettepanekud-covid-19-levikust-pohjustatud-olukorrast-valjumise-strateegia-20-04-2020-tooversiooni-taiendamiseks/

EVEA senised seisukohad kriisimeetmete teemal: https://evea.ee/seisukohad/

 

Foto: Christina Morillo / Pexels

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt