Rahvaalgatus: Nõuame valitsuselt seaduse 165 SE* tühistamist!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2020 kell 12:33Veel 8. maini saab anda allkirja petitsioonile, millega nõutakse valitsuselt seaduse 165 SE* tühistamist. ANNA OMA ALLKIRI SIIN! Kavandatav seadusemuudatus* on tõsine oht Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale, sest annab valitsusele võimaluse piirata kergekäeliselt kodanike õigust kogunemis- ja sõnavabadusele, privaatsusele ning eraelu puutumatusele. Samuti koondab nimetatud seadusemuudatus rohkem võimu keskvalitsuse kätte, mis võimaldab valitsusel oma võimu hõlpsasti kuritarvitada.

 

Kuna juba esialgse eriolukorra kehtestas valitsus vägagi küsitavatel kaalutlustel, siis on alust arvata, et ka nimetatud meetmeid hakatakse valitsuse (praeguse või tulevaste) poolt meelevaldselt kasutama.

Valitsus kehtestas eriolukorra ja pole seda tühistanud hoolimata sellest, et:

  • see peaks olema kõige viimane ja äärmuslikum meede, kuid (koroona)viiruse tõrjumiseks on olemas ka muid meetmeid.
  • Eesti suremus ei ole COVID-19 tõttu suurenenud.
  • kõikide Eestis COVID-19 arvele kantud surmajuhtumite põhjus on kinnitamata.
  • viiruse tõrjumiseks kehtestatud meetmed kahjustavad Eesti majanduslikku olukorda mõõtmetes, mis ületab juba praegu viiruse poolt tekitatud kahju.

„Võim kaldub korrumpeerima ja piiramatu võim korrumpeerib täielikult.“ – Lord Acton, Inglise ajaloolane

*Hädaolukorra seaduse, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse, tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ning ravikindlustuse seadusemuutmise seadus

 

Allikad: Vanglaplaneet, Rahvaalgatus.ee

Foto: vanglaplaneet.ee

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt