Pühapäeva keskpäeval toimub saarlaste rahumeelne protestiaktsioon “Aitab!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. aprill 2020 kell 23:08Pühapäeval, 26. aprillil kell 12:00-12:30 toimub rahumeelne protestiaktsioon “Aitab!”, mille algatajaks on ettevõtja ja Saaremaa vallavolikogu liige Andres Tinno, kes kutsub sotsiaalmeedias pooltunniks õue tulema ja rahulikult toolile istuma (ikka 2+2 reeglit järgides) nii saarlasi kui mandri rahvast.

 

“Viskab üle see suhtumine, et Saaremaa on Eestist eraldi,“ ütles Andres Tinno Saare maakonna päevalehele Meie Maa, lisades, et saarlasi on justkui pidalitõbisteks tunnistatud. “Kogu riik liigub, aga meie oleme ikka luku taga,“ sõnas Tinno, viidates, et tallinlane võib Tartusse minna ja narvakas Pärnu, aga saarlane peab ikka kodus püsima. Ja mandri saarlased ei saa üldse koju. “Istume siis vaikselt protestiks iga mees/naine ja näitame oma meelsust, sest see pole enam normaalne,“ möönis Tinno.

Oma meelsust oodatakse näitama pühapäeval kell 12 oma taburetiga tänava äärde pooleks tunniks istumisega. Kesklinna inimesed/firmad võiksid Tinno sõnul koguneda oma äride ette. “See oleks selline vaikne protest küsimusega, kas me oleme ikka üks Eesti?“ tähendas Tinno.

Ärileht kirjutab, et Tinno sõnul on tänaseks piirangute leevendamine muutunud Saaremaa majanduse jaoks hädavajalikuks. “Meil peaks ikkagi mingi liikumisvõimalus tekkima, ettevõtlus on tänaseks täiesti kinni keeratud. Sul ei ole võimalik kohtuda oma tarnijatega, klientidega – me lihtsalt istume siin –, aga muu maailm midagi ikkagi teeb. Loomulikult kõigil on raske, aga kui sul kõik täitsa kinni keeratakse…,” nentis Tinno, kes kutsub ka mandri-eestlasi solidaarsuse märgiks homme oma kodus saarlaste protestiga liituma.

Sündmuse Facebooki lehele on osalejaid/toetajad kogunenud juba üle tuhande ning seal pannakse osalejatele südamele, et tegemist ei ole massikogunemisega, vaid igaüks istugu oma kodu/töö juures. “Kes on kodust eemal jalutamas ja osaleb aktsioonis nt. linnatänaval, siis jälgime reeglit 2+2.  Röhutan veel kord: me ei kogune ja jälgime eriolukorra reegleid: https://www.riigiteataja.ee/akt/329032020001,” kirjutab Tinno sündmuse FB lehel.

 Allikad: Facebook, Meie Maa, Ärileht

Foto: #aitab

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt