Bill Gatesi mõju ülemaailmsele tervisepoliitikale: huvide konfliktidest kasumi ja avalikku arvamuse suunamiseni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2023 kell 15:13Foto: Raamatu “Tervisediktatuur” esikaas

Bill & Melinda Gatesi Sihtasutus on viimastel aastatel muutunud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) üheks olulisemaks annetajaks, panustades igal aastal sadu miljoneid dollareid. Tegelikult on rahaline toetus WHO-le nii palju kasvanud, et ületab nüüd paljude riikide panuse.

 

Mõju ülemaailmsetele tervisepoliitikatele

Bill Gatesi sihtasutuse rahaline mõju võib suunata WHO tähelepanu kriitilistelt rahvatervise probleemidelt projektidele, mis on sihtasutuse huvidega paremini kooskõlas.

See on toonud kaasa ebaproportsionaalse keskendumise konkreetsetele haigustele või teatud sekkumiste (nt mRNA Covid-19 geeniteraapia) edendamisele, mis tuleb muude oluliste tervisealgatuste ning rahva tervise ja elu arvelt.

Allikas

 

Huvide konfliktid

Gatesi sihtasutuse rahastamine WHO-le tekitab tõsiseid küsimusi võimalike huvide konfliktide kohta, arvestades, et sihtasutusel on osalusi farmaatsiaettevõtetes, mis arendavad ja toodavad vaktsiine ja geenipreparaate.

Gatesi sihtasutuse finantshuvid mõjutavad ka edaspidi WHO otsuste tegemist viisil, mis on rohkem kooskõlas sihtasutuse kasumimotiividega kui globaalsete tervisevajadustega.

 

Gatesi Sihtasutuse ja MHRA ühendus

2017. aastal sai Ühendkuningriigi meditsiiniregulaator MHRA Bill & Melinda Gatesi Sihtasutuselt 980 000 naela suuruse toetuse, et hõlbustada kahe üksuse vahelist koostööd.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt