Gatesi fond toetab 200 miljoni dollariga ülemaailmseid digitaalseid isikutunnistusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. oktoober 2022 kell 10:00Klaus Schwab ja Bill Gates. Foto: World Economic Forum/swiss-image.ch / CC BY-NC-SA 2.0

Bill ja Melinda Gatesi fond teatas 1,27 miljardi dollari suurusest algatusest ÜRO säästva arengu eesmärkide rahastamiseks, mis hõlmab 200 miljonit dollarit digitaalsete isikutunnistuste ja “rahvastikuregistri andmebaaside“ jaoks, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

Pärast ÜRO Peaassamblee nädalat septembri lõpus teatas Gatesi fond oma pressiteates, et 200 miljonit dollarit läheb “digitaalse avaliku infrastruktuuri“ laiendamiseks.

“Toetus aitab laiendada infrastruktuuri, mida madala ja keskmise sissetulekuga riigid saavad kasutada, et muutuda vastupidavamaks kriisidele nagu toidupuudus, rahvatervise ohud ja kliimamuutused, samuti aidata kaasa taastumisele pandeemiatest ja majanduskriisidest. Infrastruktuur hõlmab vahendeid nagu omavahel ühilduvad maksesüsteemid, digitaalne isikutunnistus, andmete jagamise süsteemid ja rahvastikuregistri andmebaasid.“

Pärast teadet hoiatas raamatu “Google’i arhipelaag: digitaalne Gulag ja vabaduse simulatsioon“ autor Michael Rectenwald, et digitaalne ID-süsteem on kurjakuulutav vahend, mis ohustab kodanikuvabadusi kogu maailmas.

“Kõikidest teistest isikutuvastus- ja jälgimisvahenditest kujutab digitaalne identiteet üksikisiku vabadusele ehk kõige tõsisemat tehnoloogilist ohtu,“ ütles ta The Defenderile. “Selle abil on võimalik isikuid jälgida, jälitada ja valvata ning koostada täielik ülevaade kogu nende tegevusest hällist hauani.“

“Digitaalne identiteet on sunnivahendiks ja vaktsiinirežiimi ennekuulmatute nõudmiste täitmiseks, millel ei ole lõppu,“ lisas ta.

“Pole ime, et Bill ja Melinda Gatesi fond rahastab seda invasiivset, õigusi riivavat tehnoloogiat, arvestades Gatesi investeeringuid nii rahaliselt kui ka ideoloogiliselt neomaltusianistlikesse ja väidetavalt eugeenikameelsetesse meetoditesse.“

Gatesi sihtasutus ei ole ainus globalistlik organisatsioon, kes digitaalseid isikutunnistusi propageerib.

Maailma Majandusfoorum avaldas veebruaris memo, milles analüüsitakse, kuidas võtta maailmas kasutusele digitaalne ID-tehnoloogia, mida hakatakse kunagi “naha alla paigaldama“, et “seda saaks kasutada autentimiseks praktiliselt igas eluvaldkonnas“.

Tony Blairi fond soovitas juulis Ühendkuningriigi valitsusel digitaalset isikutuvastussüsteemi rakendada, väites, et see aitaks ohjeldada riigis esinevat ebaseaduslike sisserändajate probleemi.

Ka valitsused on hakanud toetama digitaalse isikutunnistuse / Hiina stiilis sotsiaalse krediidisüsteemi algatust.

Prantsusmaa valitsus teatas aprillis, et töötab digitaalse ID-süsteemi kehtestamise kallal, mis võimaldab kodanike nutitelefonide abil skaneerida nende biomeetrilisi isikutunnistusi, et võimaldada juurdepääsu nii avaliku kui ka erasektori teenustele.

Samuti teatas Kanada valitsus augustis plaanist kehtestada riiklik digitaalne ID-süsteem.

“COVID-19 pandeemia tõi esile vajaduse, et valitsuse teenused oleksid digitaalajastul kättesaadavad ja paindlikud,“ selgitatakse dokumendis “Digitaalne ambitsioon“. “Järgmine samm teenuste mugavamaks muutmisel on föderaalne digitaalse identiteedi programm, mis on integreeritud juba olemasolevate piirkondlike platvormidega. Digitaalne identiteet on tunnustatud isikut tõendava dokumendi (näiteks juhiloa või passi) elektrooniline alternatiiv, mis kinnitab digitaalses kontekstis, et “sa oled see, kes sa väidad end olevat“.

 

Allikad: Vanglaplaneet.ee, Infowars, lingid artikli sees

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt