Eile algas kohtuasi Bill Gatesi & Co vastu, keda süüdistatakse India noore naisarsti vaktsiinimõrvas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2022 kell 14:44Foto: Pixabay / WilliamCho

2021. aasta novembris esitati Indias maailma esimene Covidi vaktsiinisüstiga seotud mõrva süüdistus Bill Gatesi vastu. See oli seotud 23-aastase noormehega, kes suri pärast Covishieldi “vaktsiini” võtmist, kuna raudteed kehtestasid selle reisimise tingimuseks. Kaks nimetatud süüdistatavat olid Bill Gates ja India Serum Institute’i tegevjuht Adar Poonawalla. Nimeta süüdistatavad olid “teised valitsuse ametnikud ja juhid”. Hageja nõudis 134 miljoni USA dollari suurust hüvitist ning kostjate valedetektori ja narkoanalüüsi testimist. Selle juhtumi kohta pole veel rohkem uudiseid, edasi on aga edenenud noore arsti dr Snehal Lunawati juhtum, mille arutamine algas eile, 17. novembril.

 

Covishield on Oxford-AstraZeneca vaktsiin, mille on valmistanud India seerumiinstituut. Oxford-AstraZeneca vaktsiin on paljudes riikides peatatud või selle kasutamine piiratud, mõnel juhul ajutiselt ohutuse ja tõhususe probleemide tõttu.

Bill Gates rahastas teatavasti ka Covishieldi “vaktsiini” tootmist. The Hindustan Timesis 2020. aasta augustis avaldatud artikli põhjal olid Gatesil Covishieldi jaoks suured lootused.

 

Kolmas ametlik vaktsiinisurm Indias

2021. aasta oktoobris, kuu enne esimese mõrvajuhtumi kohtusse andmist, tunnistas India vaktsineerimisjärgsete kõrvalnähtude (AEFI) komitee ligi seitse kuud pärast 33-aastase dr Snehal Lunawati surma, et Maharashtrast pärit arst sai Covishieldi “vaktsiini”. AEFI tunnistas dr Lunawati surma kolmandaks vaktsiinist põhjustatud surmajuhtumiks Indias.

Dr Lunawat oli sunnitud 28. jaanuaril 2021 ennast Covidi vastu vaktsineerima, kuna ta kuulus tervishoiutöötaja kategooriasse. Kaheksa päeva hiljem tekkis tal tugev peavalu ja oksendamine ning ta viidi kiiresti haiglasse, kus arstid tuvastasid tal ajuverejooksu. Naine suri 1. märtsil 2021.

  1. aasta detsembris teatas India keskvalitsus ühes mitteseotud juhtumis oma tunnistuses ülemkohtule, et vaktsiinitootjatel puudub vastutus.
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt