Saksamaal läbiviidud uuring: rahvas ei karda enam koroonat!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2021 kell 12:08Keset teist koroonasügist ja vaatamata nn neljandale lainele ning koroonajuhtumite arvu uuele rekordile Saksamaal, väheneb sealsete elanike hirm SARS-Cov-2-ga nakatumise ees, näitab tervisekindlustusameti DAK uuring. Kui 2020. aastal kartis koroonat ca 37% sakslastest, siis praegu vaid 20 protsenti. See tähendab, et võrreldes möödunud aastaga on hirm vähenenud peaaegu poole võrra. Kõige enam kardavad kodanikud endiselt saada vähki või jääda dementseks, kirjutab ajakirjanik Albrecht Künstle valitsuskriitilises veebiväljaandes Conservo.blog.

 

Sellisele järeldusele jõudis Forsa Politik und Sozialforschung GmbH DAK-Gesundheiti läbiviidud esindusliku valimiga uuring: 4. kuni 25. oktoobrini küsitleti 2007 naist ja meest vanuses 14+.

 

Noored kardavad koroonat rohkem kui vanemad inimesed

Uuring märgib kodanike seas tekkinud ükskõiksust seoses COVID-19-ga. 14–29-aastaste vanuserühmas on hirm koroona ees suurem – 30 protsenti. Üle 30-aastastel aga langeb see lausa 13% peale.

DAK hinnangul ilmnevad selged erisused ka haridustasemest lähtuvalt. Keskkooliharidusega küsitletute hulgas kardab koroonaviirust 29 protsenti, kõrgkooli lõpetanud naistest ja meestest aga vaid 17 protsenti.

Sakslastel on aga suurim hirm vähktõve ees – lausa 70%. Teisena tunti muret Alzheimeri tõve või dementsuse pärast (54%). Ligikaudu pooled vastanutest kardavad insulti (49%) ja raskete vigastustega õnnetusi (48%). Vaimne haigus seevastu teeb muret vaid 35 protsendile.

 

Kas rahva hirmutunde kadumine teeb valitsuse ja “eksperdid” murelikuks?

Värske uuring teeb mind aga vastupidi murelikuks, sest koroonaaktivistid meedias ja poliitikas pole ilmselt isegi aasta pärast kõigest sellest midagi õppinud. Ainuüksi tõsiasi, et meil on praegu kaks korda rohkem PCR-testi positiivseid tulemusi kui eelmisel aastal, mil vaktsiini veel polnud, vaatamata enam kui 80 protsendile vaktsin

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt