Austria konstitutsioonikohus on hakanud kahtlema ametlikus koroonastatistikas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2022 kell 15:38Foto: vfgh.gv.at

Koroonapettusest tingitud kriis on kestnud juba ligi kaks aastat. Austria on sel ajal silma paistnud eriti jäikade koroonameetmete poliitikaga. Alates eilsest (1. veebruar 2022) hakkas Austrias kehtima kohustuslik vaktsineerimine, mille argumendiks öeldakse, et see on ainus viis, et vältida tervishoiusüsteemi ja eriti haiglate ülekoormamist “koroonahaigete” poolt. Austria aktivistid on hoiatanud, et kui nende riigis läheb sundvaktsineerimine läbi, siis on ainult aja küsimus, kuni see kehtestatakse ka teistes riikides üle maailma. Mõnevõrra üllatusena on aga nüüd, kaks aastat pärast nonsensi algust, Austria konstitutsioonikohus (VfGh) tõstatanud asjakohaseid küsimusi tervisekriisi kohta, sh soovitakse teada, kas Tervishoiuministeerium on kogu aeg statistikaga manipuleerinud.

 

Konstitutsioonikohus saatis eelmisel nädalal Austria tervishoiuministrile Wolfgang Mücksteinile terve kataloogitäie küsimusi föderaalvalitsuse poliitika kohta. Väidetavalt “vastuolulise kirja” autentsus on nüüdseks kinnitust leidnud ja seda teemat on käsitlenud mitmed Austria meediakanalid, nimetades küsimusi plahvatusohtlikuks.

Tervishoiuminister Mücksteinil on nüüd aega 18. veebruarini, et vastata adekvaatselt kümnele küsimusele, mis on nii põhjapanevad kui ka üksikasjalikud. Eelkõige tahaksid riigikohtunikud rohkem teada saada, millega on tegemist kliinikute nn koroonajuhtumite puhul. Nad viitavad näiteks ajakirjanduses levinud infole, mille kohaselt registreeritakse “koroonajuhtumiteks” ka näiteks neerupuudulikkuse tõttu intensiivravi osakonnas viibivad patsiendid, kelle koroonaproov on positiivne. Täpselt samamoodi manipuleeritakse infoga ka Eestis.

Teisisõnu on Austria konstitutsioonikohus saanud lõpuks ometi haisu ninna koroonastatistikaga manipuleerimise osas. Nüüd palubki kohus detailset teavet eristamaks, kui paljud nn koroonapatsiendid on haiglas (sh intensiivravis) tegelikult koroona tõttu või muudel põhjustel. Samuti nõuab kohus infot nn koroonasumade kohta: kas patsient suri koroona tõttu või erinevate kaasuvate haiguste tõttu. See on kriitiline info, mida on valitsusasutused üle maailma oma rahva eest varjanud. Diferentseeritud inventuuri eesmärgil nõuab VfGh täiendavat teavet Tervishoiuministeeriumi kasutatava vastava metoodika ja loendusmeetodi kohta.

Kui tõhus on ikkagi maskide kandmine? Ja vaktsiinid?

Teine küsimuste kogum on pühendatud nn kaitsemaskide kandmise tõhususele. Leviva omikronilise variandi taustal karmistas Austria jaanuari alguses koroonapiiranguid. Need näevad nüüd ette ka FFP2 maski kandmise õues, kui pikka aega kohustuslikku minima

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt