Briti konservatiiv: Geiabielu viiks lesbist kuningannani

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2013 kell 17:4625th Anniversary of the Grand Hotel bombingArutelu homoabielude seadustamise üle Suurbritannias võttis täna kentsaka pöörde, kui üks eakas poliitik leidis, et see võib viia olukorrani, kus lesbist kuninganna sünnitab kunstliku viljastamisega eostatud troonipärija, vahendas BNS.

 

Peaminister David Cameroni Konservatiivse Partei liige Norman Tebbit, kes on ülemkoja liige, viskas nalja, et kavandatava seaduse alusel võib ta ka oma pojaga abielluda, et pääseda pärandimaksu tasumisest. Parlamendis käivad parajasti tulised arutelud samasooliste abielu seadustamise üle, millele on vastu paljud konservatiivid.

Kaheksakümne kahe aastane Tebbit ütles ajalehele The Big Issue, et eelnõu vastuvõtmine puudutaks ka pärilusseadust, sest “samasooliste abielud tuleb muuta kättesaadavaks kõigile”. “Kui meil on kuninganna, kes on lesbi ja ta abiellub teise naisega ja otsustab siis, et sooviks last ja keegi annetab spermat ja ta sünnitab lapse – kas see laps on troonipärija?” küsis ta.

“See lahendaks mu mure pärandimaksu pärast, sest võib-olla oleks mul lubatud oma pojaga abielluda. Miks mitte? Miks ei võiks ema oma tütrega abielluda? Miks ei võiks teineteisega abielluda kaks eakat õde, kes koos elavad?”

1980. aastatel Margaret Thatcheri valitsuses ministrikohal olnud Tebbiti kommentaarid tekitasid Twitteris suure pahameeletormi, kuid näitavad vastuseisu, mis eelnõud lordide kojas ootab. Alamkojas kiidetakse seadus ilmselt heaks, kuid selle peab heaks kiitma ka mittevalitav ülemkoda.

Suurem osa avalikkusest toetab samasooliste abielu. Homoseksuaalsete paaride tsiviilpartnerlus on Suurbritannias seaduslik alates 2005. aastast.

 

Allikad: BNS, Huffington Post, The Mirror News

Fotol Norman Tebbit (Huffington Post)

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt