Britid on kaotanud usalduse oma riigi vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2013 kell 11:35 

Suurbritannias läbi viidud küsitluse andmetel on nende kodanike usaldus riigi, poliitikute ja pankade vastu oluliselt kukkunud ja kirikut usaldatakse sama palju kui Google’it.

 

Küsitluses uuriti 2000 täiskasvanu arvamust erinevate aspektide kohta Briti ühiskonnas. Leiti, et kõigest 3% inimestest usaldab poliitikuid, 6% meediat ja 7% panku. Aina enam inimesi mõistab, et riik ei peatu oma tegude varjamisel millegi ees.

Suurbritanniat on hiljuti tabanud üks skandaal teise järel, rahvast on šokeerinud parlamendiliikmete kulutused ja prominentsete inimestega seotud pedofiiliaskandaal. Hoolimata hiljutisest hobuseliha skandaalist usaldavad britid aga supermarketeid rohkem kui religioosseid organisatsioone.

Küsitlus näitas ka seda, et 75% inimestest süüdistab pankureid majanduse kokkuvarisemises. Koguni 96% küsitletustest tunnistas, et on mures suurenenud elukulutuste pärast ning 40% on pidanud oma asju müüma selleks, et kriisiolukorras toime tulla. 53% brittidest arvab, et rikaste inimeste maksude tõstmine oleks lahendus, mis päästaks majanduse.

Ainult 26% brittidest usaldab politseid, 17% usaldab religioosseid institutsioone ning 10% kohalikku omavalitsust. Tehnoloogiliste lahenduste osas on kõige vähem usaldusväärne Facebook, samas kui Google on usaldusväärne 17% inimeste arvates, kuigi nooremast põlvkonnast leiab lausa 28% vastanutest, et Google on usaldusväärne.

 

Allikad: Intellihub, OMD, Sky News

Foto: Internet

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt