Suurbritannia katolikul kirikul lasub pedofiiliakahtlus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2013 kell 9:59westminsterBriti ajalehe Sunday People andmetel on sealne politsei asunud uurima suurt pedofiiliajuhtumite kinnimätsimist katoliku kirikus. Usutakse, et üks piiskoppidest on Metropolitani politseioperatsiooni “Fernbridge” erilise tähelepanu all. See uurimisüksus on loodud, et tegeleda ajalooliste pedofiiliajuhtumitega, mis on viimasel ajal Suurbritannias väga suure tähelepanu all olnud.

 

Väidetavalt uurivad detektiivid kahtlusi, et kiriku prelaat kaitses lapsi ärakasutanud preestreid. Üksikuid pedofiiliajuhtumeid on muidugi ennegi olnud, kuid see oleks esimene kord, kui Suurbritannia katolik kirik nii suurde skandaali satuks. Vatikanil on niigi palju tegemist rohkete süüdistustega Iirimaalt, USA-st, Belgiast, Hollandist ja Šveitsist.

Pedofiiliajuhtumite uurimine on kogu Suurbritannias hüppeliselt kasvanud pärast seda, kui eelmise aasta oktoobris paljastati paadunud lapsepilastajana BBC legendaarne saatejuht Jimmy Sevile.

 

 

Allikad: Mirror, PressTV 

Foto: exaronews.com 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt