Ajatu. Kindral Wesley Clark: Pentagon plaanis tänaseid sõdu juba üle 10 aasta tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. detsember 2016 kell 21:014 wesley foto

Avaldame aeg-ajalt Telegrami üle 6000-st artiklist mõningaid vanemaid üle lugemiseks. Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda 19. märtsil 2013.

Kas sõjad Iraagis ja Afganistanis, mis on nõudnud üle 2 miljoni inimelu, olid üldse seotud 11. septembri terrorirünnakutega? Sellel teemal on vaieldud juba mitmeid aastaid. On inimesi, kes usuvad, et 9/11 oli maailma eliidi sisetöö, õigustamaks röövsõdasid Lähis-Idas, ja mille laiem plaan on ellu viia Uus Maailmakord, kus on üks sõjavägi, üks pank ja üks valitsus. Kui üldlevinud on arvamus, et praegused sõjad Lähis-Idas on rahuvalveoperatsioonid ja mingit vandenõud pole, siis kindral Wesley Clarki kümme aastat tagasi kirjapandu pooldab pigem esimest varianti.

 

Toome siinkohal lugejateni USA kindrali Wesley Clarki ülestunnistuse vahejuhtumist Pentagonis vahetult pärast 11. septembri terrorirünnakuid. Oma 2003. aastal ilmunud raamatus “Winning Modern Wars” (Moodsate sõdade võitmine) kirjutab Clark (sünd. 1944) järgmiselt.

“Umbes kümme päeva pärast 9/11 olin ma Pentagonis ja nägin kaitseministrit Donald Rumsfeldi ja asekaitseministrit Paul Wolfowitzi. Ma läksin alla korrusele paarile endisele kolleegile tere ütlema, kui üks kindralitest kutsus mind enda juurde. Ta ütles mulle, et langetatud on otsus minna sõtta Iraagi vastu. Ma küsisin, miks? Ta vastas, et ei tea.

Ma küsisin, kas nad leidsid seose Saddam Husseini ja Al Qaeda vahel? Ta vastas: “Ei midagi sellist, nad lihtsalt tegid otsuse minna sõtta Iraagi vastu. Ma arvan, et nad ei tea, mida ette võtta terroristidega, aga kuna meil on võimas sõjavägi, siis saame maha võtta valitsusi,” ja lisas: “Kui su ainus tööriist on haamer, siis peab iga probleem olema nael.”

Möödus paar nädalat, siis juba pommitati Afganistani ja ma küsisin samalt kindralilt, kas me läheme sõtta Iraagi vastu ka veel? Ta vastas, et “asi on palju hullem”. Seejärel võttis ta oma laualt paberi ja ütles, et sai just selle teate kaitseministri kabinetist: “Siin on memo, mis kirjeldab, kuidas me vallutame seitse riiki viie aastaga, alustades Iraagist, siis Süüria, Liibanon, Liibüa, Somaalia, Sudaan ja lõpuks Iraan.””

 

Vaata videot, milles kindral Wesley Clark kirjeldab juhtunut oma sõnadega, siit.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt