EL soovib uut Covidi vaktsiinilepingut: 10 € maksuraha kasutamata doosi kohta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. mai 2023 kell 19:56Foto: Pexels / torstensimon

Koroonapettus ja meditsiiniterrorism jätkuvad: Euroopa prokuratuur uurib praegu vaktsiinitootjatega sõlmitud esialgsete tehingute seaduslikkust, mille küsitavaks aluseks on ka üksikute EL-i poliitikute enesevolitamine ja Ursula von der Leyeni kahtlased tekstisõnumid. Nüüd peavad liikmesriigid maksma 10 eurot tühistatud dooside – st vaktsiinide eest, mida pole tarnitud ja mida ei ole süstitud. Pfizerilt ostetakse kokku veel 70 miljonit “vaktsiinidoosi”.

 

Financial Times teatas, et EL peab praegu läbirääkimisi 70 miljoni “Covid-19 süsti” osas aastaks 2026 – ainult BioNTechi/Pfizeriga. FT hinnangul sunniks see turult lahkuma konkurendid Moderna, Novavaxi ja Sanofi.

Ilmselt tuleb muuta olemasolevaid lepinguid Pfizeriga. Tühistatud viaalide eest tuleks seega maksta 10 eurot tükist. Kui selle üle järele mõelda, ei jõua ära imestada… Kus mujal on see nii, et valitsus, kes oleks kohustatud raha säästlikult ja sihipäraselt kasutama, raiskab maksumaksja raha mittevajalikele toodetele?

 

Poola on sellise lepingu vastu

Mõned riigid, sealhulgas Poola, on selle lepingu vastu. Riik ei ole huvitatud sellest, et nende elanikkond peaks maksma vaktsiiniannuste eest, mida pole vaja. EL töötab praegu nende ümber veenmise nimel.

Kui tehing läbi läheb, jäävad teised nimetatud vaktsiinitootjad suures osas mängust välja. Sest 70 miljonit purki kuni aastani 2026 (kaasa arvatud) oleks eeldatav turuosa. Asjaolu, et kogu koroona-värk oli täielik pettus ning viirusi pole tegelikult olemas, siis pole reaalselt vaja mitte kellelegi mitte ainsatki doosi, kuna Covid-19 ei kujuta endast statistiliselt tõestatavat ohtu.

Euroopa Prokuratuur uurib nüüd Ursula von der Leyeni käitumist, kes pidas suvaliselt ja küsitava demokraatliku õiguspärasusega SMS-i teel otse läbirääkimisi Pfizeri bossi Albert Bourlaga algsete vaktsiinilepingute sõlmimise üle.

Kas need SMS-id on kohtutele kättesaadavad, pole teada – Brüssel oli keeldunud neid avaldamast.

 

Allikas: report24.news

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt