Euroopa Liit nõuab liikmesriikidelt uut vaktsineerimiskampaaniat?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2023 kell 15:16Foto: ekraanikuva / exxpress.at

Vaktsiinitootjad võivad jälle tähistada: Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) kutsub valitsusi üles alustama uut vaktsineerimiskampaaniat. Kuigi koroonapettus on ilmselge juba ka peavoolumeedias, mitte ükski riiklik organ seda ajaloo suurimat inimkonnavastast vandenõud ei uuri. Pigem vaikitakse ka vaktsineerimise kõrvalnähtudest ja vaktsiinisurmadest ning sellest, et risk sattuda intensiivravisse “koroona tõttu või koos koroonaga” on minimaalne isegi siis, kui olete üle 60-aastane. 

 

Euroopa Liidu keskse terviseorganisatsiooni uus aruanne on seni vähe avalikkuse tähelepanu pälvinud. Pole ka ime: see pole mõeldud laiemale avalikkusele, vaid ainult riikide valitsustele ja tervishoiuasutustele.

Exxpress vahendab, et ECDC uue aruande sisu on tähelepanuväärne: see ärgitab EL riike algatama uusi vaktsiinikampaaniaid Covid-19 vastu väga manipuleerivate argumentidega, toob välja majandusekspert Norbert Häring.

Kuigi mingit pandeemiat pole mitte kunagi olnud ja ajupestud massid usuvad siiralt, et “pandeemia” on möödas, soovib EL jätkata tervishoiusüsteemide “kaitsmist” lisa-tõhustusdoosidega.

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC) teatab, et kuigi “tõsiste haigestumiste, haiglaravi ja surma risk on vähenenud”, on “tõendeid selle kohta, et risk püsib, eriti teatud elanikkonnarühmade puhul nagu eakad ja kaasuvate haigustega inimesed”. Teisisõnu, me oleme jõudnud faasi, kus “eksperdid” soovitavad igavesti vaktsineerida.

 

Riski-kasu analüüsi ei tehta: kahjulikke kõrvalmõjusid pole

Vaktsineerimise kõrvalmõjud valmistavad praegu muret avalikkusele, kuid ilmselt mitte ECDC-le. “Vaktsineerimise kahjulikke kõrvalmõjusid mainitakse vaid (eksitatud) põhjusena, miks inimesed ei soovi edasist vaktsineerimist,” märgib Norbert Häring.

Tõenäosus sattuda intensiivravisse on isegi üle 60-aastastel väiksem kui 0,00001 protsenti.

Majandusteadlase jaoks on üks kindel: “Kuidas saab sel alusel õigustada uut vaktsineerimiskampaaniat käivitama, on täiesti atusaamatu.”

Aruandes mainitud koroonauuringute prioriteedid viitavad ka pikaajalisele plaanile anda vaktsiinikampaaniatele hoogu juurde, märgib Häring. Tema kokkuvõte: “Minu jaoks tundub väga selge, et valitsused on leidnud koroona- ja vaktsineerimisrügemendile suurepärase väljundi, koondamaks seal väljatöötatud valitsemisvahendeid iseenda huvides, et sobival võimalusel hirmu üles kütta.”

 

Allikas: exxpress.at

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt