Šveits peatab COVID-vaktsiinid ja tühistab senised vaktsineerimissoovitused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2023 kell 16:34Foto: Freepik / cookie_studio, wirestock

Šveits peatab Covidi vaktsineerimised: kõik senised vaktsineerimissoovitused on tagasi võetud ning arstid saavad vastuolulisi vaktsiine manustada ainult üksikjuhtudel teatud tingimustel, kuid kannavad siis vastutust vaktsineerimiskahjustuste eest. Millal järgivad seda eeskuju teised Euroopa riigid?

 

Šveitsi Riiklik Rahvatervise Amet (BAG) ja Riiklik Vaktsineerimiskomisjon (EKIF) märkisid oma vaktsineerimissoovituses (seisuga 3. aprill 2023) (leiate sellelt veebisaidilt): põhimõtteliselt ei sõnasta FOPH ja EKIF 2023. aasta kevadel/suvel soovitust Covid-19 vastu vaktsineerimiseks.

Vaktsineerimine on võimalik ainult üksikjuhtudel – nimelt: riskigruppi kuuluvat üle 16-aastaste inimeste vaktsineerimine on võimalik, kui raviarst peab seda konkreetsel juhul vastavas epidemioloogilises olukorras meditsiiniliselt näidustatuks. Samas ei ole otseselt välja toodud ühtegi vaktsineerimissoovitust riskigrupi patsientidele.

Rahvatervise ameti soovitused võivad uue haiguspuhangute laine korral muutuda, kuid isegi siis ei soovitata vaktsineerimist enam alla 65-aastastele inimestele.

 

Vastutus: arstid vastutavad vaktsiinikahjustuste eest

BAG-i dokument Covidi vaktsineerimisstrateegia kohta (seisuga 29. november 2022): föderaalvalitsuse hüvitist kahjustatud isikutele vaktsineerimiskahjustuste eest saab kaaluda ainult vaktsineerimise puhul, kui neid ametlikult soovitati või telliti (vt Šveitsi epideemiaseadus (EPA)] artikkel 64).

Valitsus sekkub ainult siis, kui kahju ei katnud vaktsiinitootja, vaktsineerija ega kindlustusselts. Vaktsineerijat – st üldiselt arsti – võib pidada vastutavaks, kui ta on rikkunud oma hoolsuskohustust. Sellega seoses juhitakse tähelepanu sellele, et Covidi vaktsineerimisele kehtivad samad patsiendiinfo reeglid nagu kõigile teistele vaktsineerimistele.

Fakt on aga see, et väga vähesed arstid on tõenäoliselt oma patsiente õigesti teavitanud kõigist riskidest ja kõrvaltoimetest ning Covidi vaktsineerimise piiratud tõhususest. Näiteks Šveitsis ei kiideta kahevalentseid mRNA vaktsiine heaks esimeste vaktsineerimistena, mitte alla 18-aastaste inimeste revaktsineerimisena, mitte viienda vaktsineerimisena). Arstide jaoks muutub vaktsineerimise põhjendamine muutunud soovituste tõttu keerulisemaks.

Weltwoche“ teatab, et arstid peavad vastutama vaktsineerimise eest, mis peaks tõenäoliselt oluliselt vähendama nende valmisolekut vaktsineerida.

 

Kommenteerib Robert Malone:

Robert Malone ütles 8. aprilli „Uudised rindejoonelt“ Substacki kommmentaaris, et Šveitsi, mitte NATO-t, EL-i ega BRICS-i, peetakse üldiselt farmaatsiatööstuse ülemaailmseks keskuseks ning see, et Šveitsi valitsus peatab Covid-vaktsiinide kasutamise, on selge tõdemus, et nende riski ja kasulikkuse suhte objektiivne teaduslik analüüs ei õigusta “vaktsineerimist“. Šveitsi seisukoht, et arstid võivad ravimeid välja kirjutada, kuid kõrvaltoimete korral peavad nad kandma vastutust, on täpselt vastupidine USA positsioonile – see omakorda näitab selgelt, et see küsimus on USA-s politiseeritud ja HHS-i otsused ei ole objektiivsed.”

„Need, kes on kursis, võivad meenutada, et ma olin võib-olla esimene, kes lõi häirekella, et SARS-CoV-2 vaktsiinis sisalduv ogavalk on toksiin – selle avalduse eest rünnati mind korduvalt mitmesuguste meediakanalite, sealhulgas erinevate “faktikontrollijate“ poolt, kes (valelikult) väitsid, et vaktsiinides kasutatavat SARS-CoV-2 ogavalku on muudetud, et muuta see mittetoksiliseks. Kas need organisatsioonid vastutavad nüüd kahju eest, mis tekkis, kui patsiendid tegid COVID-19 geneetilise vaktsiini, mis põhjustas nende kehas kõrge ogavalgu taseme?” lisas Malone.

 

Allikad: Substack.com, Report24.news

Vaata ka dr John Campbelli kommentaari:

Allikas: Youtube

 

Tõlkis Revo JaansooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt