Covid-19 PCR-testi väljatöötaja: pandeemia on nüüd läbi!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2022 kell 17:14Pilt: Reitschuster

Koroonapettuse lavastuse üks võtmeisikuid on Saksamaalt pärit professor Christian Drosten, kelle juhtimisel töötati välja ebateaduslikult rakendatud Covid-19-PCR test, mis võeti momentaalselt kasutusele kõikjal maailmas. Suures osas Saksamaal rakendatud range koroonapoliitika eest vastutav Drosten teatas eile, et “pandeemia on läbi”, kuid iroonia on selles, et mitmed koroonameetmed kehtivad seal endiselt. 

 

Nii et lõpp on peaaegu ametlik. Ehk teisisõnu: maskinõue kohalikus ja kaugliinide ühistranspordis ja muud tänagi Saksa paljudes liidumaades kehtivad meetmed on seetõttu veelgi ilmselgelt absurdsemad ja ebaseaduslikumad, kui varem. 

“Seda, et koroona oli ususekt, näitab tõsiasi, et Saksamaa justiitsminister soovib meetmeid tühistada ainult siis, kui sekti peapreester @c_drosten ütleb, et pandeemia on möödas. Null kohtuotsust. Millal kohtupidamine algab? 

 

Põhiseaduslikus riigis ja toimivas demokraatias peaks see viivitamatult tähendama seni eksisteerivate “meetmete” lõppu. Aga Saksamaal käivad asjad aastal 2022 teisiti. “Sakslased müüsid oma vabaduse raha eest”, kirjutas ajalehe Neue Zürcher Zeitungi peatoimetaja Eric Gujer .

Ilmselt seetõttu ei ole Drosdeni avaldusele järgenud ka tormilist vastukaja. Vaid justiitsminister Marco Buschmann, kes lubas koroonameetmete lõpetamist juba 2021. aasta märtsis, nõuab nüüd riigilt iseenda tegemata töö täide viimist. 

 

“Christian #Drosten oli #Pandeemia üks ettevaatlikumaid teadlasi. Nüüd on tema järeldus: pandeemia on möödas. Oleme endeemilises seisundis. Poliitilise tagajärjena peaksime lõpetama viimased #Corona kaitsemeetmed.”

 

Saksa peavoolumeedia kajastas Drosteni avaldust üsna lakooniliselt, ilma kriitikavarjuta – vähemalt need, mida mina lugenud olen. Muuhulgas tsiteerib Die Welt viroloogi põhjendust meetmetele, mida ta ellu viia aitas, järgmiselt: “Aga kui poleks midagi ette võetud, oleks Saksamaal Delta-tüvega olnud kuni miljon surmajuhtumit või isegi rohkem. Seega tuli kontakte vähendada.” Seda, et Rootsi hoidus oma kodanikke luku taha panemast ja neid põhiõigustest ilma jätmast, ning Rootsis sellist katastroofi ei toimunud, ei mainita…

 

Allikad: Reitschuster, Deutche Welle, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt