Google’i uus programm kirjutab kirjadele ise vastuseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. november 2013 kell 15:14Tarkvarahiid Google on sisse andnud patendi programmile, mis kirjutaks kasutaja eest Facebooki postitusi, vastaks kirjadele ning säutsuks Twitteris. Et teisi ära petta, analüüsib programm põhjalikult kõiki teisi kasutaja poolt kirjutatud kirju ning võtab tema stiili üle. Selleks on vaja programmile täielik ligipääs kõikidele oma sotsiaalmeedia kontodele.

 

Programm skaneeriks kasutaja postitusi ja kirjavahetust lehtedel nagu Facebook, Google+ ja LikedIn, aga ka e-kirjavahetust ja sõnumeid. Mida rohkem süsteemi kasutada, seda paremaks muutuks ka programmi võime kasutajat matkida, et saavutada võimalikult realistlik ja “inimlik” tulemus.

Postitustele või kirjadele vastamine ei oleks enam kasutaja jaoks mingi eriline kohustus – programm soovitab ise, mida ja kellele vastu kirjutada ning kasutajal jääb üle vaid nõustumiseks nuppu vajutada.

Uudise järel hakkasid muret tundma ka privaatsuseksperdid, kelle sõnul pole nii kaitstud enam mitte ükski programmi kasutada otsustanud inimese lähedastest, sest analüüsiks oleks vaja ju ka nende kirjutatud teksti.

Google on niigi sattunud kriitika alla e-posti sisu läbivaatamise pärast, mida praegu tehakse reklaami suunamise eesmärgil.

Programme, mis ise postitustele, kirjadele ja kommentaaridele vastata suudavad, on varemgi loodud, kuid Google’i ambitsioonid ja võimalused on senisest oluliselt kõrgemast klassist. Ilmselt läheb veel aega, kuni programm tavakasutajate jaoks piisavalt hästi toimima saadakse, nii et see turule võiks tulla.

 

 

Allikad: Daily Mail, BBC

Foto: racecarsandrobots.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt