Google saab valitsustelt ja ametnikelt tuhandeid avaldusi info kustutamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. detsember 2013 kell 9:12IT-hiid Google andis 19. detsembril välja oma järjekordse läbipaistvusraporti (Transparency Report), milles seisis muu hulgas, et valitsuste taotluste hulk veebilehtede sisu eemaldamiseks, sageli poliitilistel põhjustel, on järsult kasvanud.

 

Google ütles oma raportis, et 2013. aasta esimeses pooles saadi 3846 valitsuse taotlust eemaldada 24 737 veebikülje sisu, võrreldes 2012. aastaga kasvas taotluste hulk 68 protsenti. Taotluste esitajateks on tihti valitsused ja omavalitsused, aga ka kohtunikud, politseiametnikud ja poliitikud, kes püüavad peita informatsiooni, mis on nende suhtes kriitiline.

Kõige suurem juurdekasv oli Türgist ja Venemaalt. Türgis on sisueemaldamise taotluste hulk kasvanud 966 protsenti.  Venemaal kasvas taotluste hulk aga 125 protsenti. USA-s sai Google ainult 27 taotlust föderaalvalitsusametnikelt.

Raport “ei ole kindlasti kõikehõlmav ülevaade veebitsensuurist, kuid demonstreerib murettekitavat ülespoole liikuvat trendi valitsuste taotluste hulgas, ning rõhutab neid protsesse ümbritseva läbipaistvuse tähtsust,” ütles Google’i õigusküsimuste direktor Susan Infantino Google´i ametlikus blogis.

“Viimase nelja aasta jooksul on üks murettekitav trend jäänud muutumatuks: valitsused jätkavad meilt poliitilise sisu eemaldamise nõudmist,” ütles Infantino.

 

 

Allikad: BNS, New York Times, Google

Foto: siliconangle.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt