Google’i tippametnike lõbureisid “reostavad“ ettevõtte rohelisi väärtusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. november 2013 kell 11:35



Poliitanalüütiku Drew Johnsoni kirjutatud analüüsist selgub, et Google, mis üritab hoida keskkonnast hooliva firma imagot, kulutab igal aastal tohututes kogustes lennukikütust selleks, et saata oma kõrgemaid ametnikke USA maksumaksjate rahaga puhkama.

 

Johnson ironiseerib, et Google peaks muutma oma mitteametliku moto “Ära ole õel“ (“Don’t be evil“) ümber sobivamaks „Ärge olge silmakirjatsejad“ („Don’t be hypocrites“).

Google’i juhatuses kõrgetel kohtadel töötavad isikud nagu näiteks Sergey Brin, Larry Page ja Eric Schmidt teevad küll tugevat lobitööd, et mõjutada USA valitsuse otsuseid keskkonnapoliitika osas, aga samas heidab ettevõtte väärtustele varju fakt, et nad on viimastel aastatel lennanud oma eralennukitega ligi 5,5 miljonit kilomeetrit, reostades atmosfääri 45 miljoni kilogrammi süsinikdioksiidiga. Valdavalt on tegu ühepäevaste lõbureiside ja korporatsiooni kiirkoosolekutega, aga ka eksootiliste puhkusereisidega.

Ametnike reisid muudab problemaatiliseks asjaolu, et lennureiside jaoks saadud kütus on suurettevõttele müüdud NASA ja USA kaitseministeeriumi poolt allpool turuhinda. Analüüsi autori sõnul tähendab see seda, et neid reise rahastatakse osaliselt maksumaksjate rahaga. “Google’i ametnikud on kulutanud hinnanguliselt 29 miljonit dollarit lennukikütusele ehk umbes 10 miljonit vähem, kui nad oleksid pidanud maksma avatud turul,“ kirjutas ta.

Johnsoni analüüs leidis, et odavama kütusega lennati 2008. aasta detsembrist 2013. aasta aprillini 25 korda Kariibi mere saartele, 25 korda Briti Neitsisaartel asuvale Tortolale, 32 korda Hawaiile ning 18 korda Tahitile. Tihti kasutati ühepäevasteks puhkereisideks hiidlennukeid.

Google’i ja USA valitsuse sõnul on lennukitele parkimiskohtade pakkumine ning kütuse odavamalt müümine õigustatud, kuna ettevõte teeb kosmoseagentuuriga koos uurimistööd. NASA sõnul tegelevad ettevõtte lennukitega lendavad teadlased teadustööga, nagu näiteks atmosfääri kasvuhoonegaaside ja osooni mõõtmisega. Google ise keeldus seda analüüsi kommenteerimast.

 

Allikad: The Blaze, Opposing Views, Fox News

Foto: wired.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt