Google hakkab isesõitvaid autosid tootma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. august 2013 kell 17:00 

Google’il on lisaks prillidele varrukas veel mõned trumbid – nagu näiteks kauaräägitud isesõitev auto. Kuid kui privaatne see auto on?

 

 

Google testib isesõitvate autode tehnoloogiat juba aastaid California kiirteedel ning väiketänavatel. Senimaani kasutab firma testimises Toyota Priuse ja Lexus RX405h automudeleid. Firma esindajate sõnul arendavad nad tehnoloogiat mõttega, et see tuua kunagi tootena turule.

Endise The Wall Street Journali ajakirjaniku Amir Efrati väitel kavatseb Google hakata isesõitvaid autosid ise tootma. Efrati allikate väitel üritas Google teha koostööd erinevate autobrändidega aga kuna ühtegi kokkulepet ei suudetud sõlmida jätkas firma autode tootmise uurimist. Väidetavalt on Google pidanud läbirääkimisi autojuppide tootjate Continental AG ja Magna Internationaliga. Saksa ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitung andmeil on Google väga lähedal Continentaliga koostöö alustamiseks. Väidetavalt kavatseb Google kasutada isesõitvaid autosid nn robot-taksopargi väljatöötamiseks.

Hetkel on ühe auto hinnaks kalkuleeritud 150 000 dollarit (veidi rohkem kui 112 000 eurot – toim.), kuid Google tegeleb sellega, et hinda alandada. Efrati sõonul loodavad nad, et teised autotootjad Google’i eeskujul isesõitvat tehnoloogiat oma masinatesse sisse hakkavad ehitama.

 

Vaata ka auto promovideot:

 

 

 

Allikad: Kahvel, The Verge, Youtube

Pilt: techsaucer.wordpress.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt