Helsingis toimus valitsusvastane protest “Nüüd aitab!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2014 kell 15:50Miekkari_saa_riittää2Reedel, 25. aprillil korraldasid umbes tuhat inimest Helsingis valitsusevastase protesti, kus avaldati nii oma vastumeelsust valitsuse kärpemeetmete vastu kui ka rahulolematust Euroopa Liidu ja ühisraha suhtes. Protest kulges rahumeelselt kuni hetkeni, mil osa meeleavaldajaid proovis pääseda parlamendihoone treppidele ning politsei kasutas nende tõrjumiseks pipragaasi.

 

Meeleavaldus “Nyt Saa Riittää!” (“Nüüd aitab!”) ning suur osa selle korraldamisest ja infovahetamisest toimus sotsiaalmeedia kaudu. Facebooki kutse sõnul oli tegu mitterassistliku, poliitiliselt erapooletu üritusega, millega väljendada enda rahulolematust riigi praeguse poliitilise olukorra üle. Samuti hoiatati inimesi, et valitsuse kärpemeetmed õõnestavad heaoluühiskonda.

Protest algas kell 17 ning kulges rahumeelselt, kuni grupp osalejaid üritas pääseda “piiratud alasse” ehk ronida parlamendihoone treppidest üles. Selle peale reageeris Soome politsei pipragaasi kasutamisega, kuid ühtegi vahistamist ei toimunud ning üritus ei muutunud vägivaldseks. Politseiametnike sõnul ei saanud keegi ka tõsiselt vigastada. Demonstratsioon lõppes umbes kell 20 ning hinnanguliselt osales protestis üle tuhande inimese.

Soomlaste rahulolematust on põhjustanud valitsuse kärpemeetmed, millega soovitakse valitsuse kulusid vähendada. Selle nimel on näiteks vähendatud peretoetusi ja tõstetud pensioniiga. Lisaks otsustas Soome valitsus eelmisel kuul võtta kasutusele uue kärpepaketi, millega säästetaks 2018. aastaks 2,3 miljardit eurot, kuid mis kärbiks lastetoetusi ning töökaotushüvitisi. Samuti oldi rahulolematud Euroopa Liidu ja ühisraha euro suhtes, sest kardetakse liigset sõltuvust nii liidust kui ka ühisrahast ja seeläbi süvenevat iseseisvuse kaotust.

Järgmine “Nyt Saa Riittää!” meeleavaldus toimub Helsingis 23. mail.

 

Vaata ka videoid:

 

Allikad: Nyt Saa Riittää Facebook, VerkkomediaYle Uutiset, Finland Times, Revolution Times

Foto: www.facebook.com/groups/nyt.saa.riittaa/

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt