Soomes algatati kanepi seadustamiseks juba teine petitsioon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2014 kell 16:32Soomes on algatatud kanepi seadustamiseks juba teine petitsioon. Eelmine allkirjade kogumine kestis 2013. aastal 23. jaanuarist kuni 23. juulini ning poole aastaga koguti 24 495 häält, kusjuures esimesed 8000 häält koguti kahe nädalaga. Uut petitsiooni alustati eile, 13. jaanuaril ning see on ühe päevaga kogunud üle 4000 allkirja. 

 

Petitsioonis nõutakse kriminaalkaristusest loobumist kanepi kasutamise ja isiklikuks tarbeks omamise ning kasvatamise eest. Soome seaduste kohaselt on parlament kohustatud rahvaalgatust arutama, kui sellele kogutakse vähemalt 50 000 allkirja.

Soomes on alates 2006. aastast seaduslik vaid ravikanep, mille kasutamiseks on Helsingin Sanomate andmetel luba antud ligi 70 patsiendile, kes kasutavad seda peamiselt lihaskrampide leevendamiseks.

Petitsiooni algatajad avasid ka kanepi dekriminaliseerimisele pühendatud veebilehe dekriminalisointi.fi, kus on video, milles Soome kanepipoliitikast räägivad Helsingi ülikooli professor Jaakko Hämeen-Anttila, keskkriminaalpolitsei kriminaalmenetluse peainspektor Thomas Elfgren ning arst ja kirjanik Heikki Anttila.

 

 

Allikad: Verkkomedia, Dekriminalisointi, Telegram, Helsingin Sanomat

Petitsioon: Kansalaisaloite

Pilt: dekriminalisointi.fi

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt