Maailm, hoia alt – meie uus vaenlane on äärmusrühmitus IS

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuli 2014 kell 11:56webstertarpleyMöödunud laupäeval andis USA raadiosaatele Coast to Coast AM intervjuu doktorikraadiga ajaloolane ja kirjanik Webster Griffin Tarpley (sünd. 1946), kes on angloameerika hegemoonia ja USA välispoliitika kartmatu kriitik. Tema sulest on ilmunud raamatud “George Bush: The Unauthorized Biography” (George Bushi mitteametlik biograafia, 1992), mida peetakse omalaadsete raamatute hulgas meistriteoseks ja kohustuslikuks kirjanduseks igale lähiajaloohuvilisele. Lisaks raamatud “9/11 Synthetic Terror: Made in USA” (9/11 Sünteetiline terror: valmistatud USA-s, 2004), “Barack H. Obama: The Unauthorized Biography” (Barack H.Obama mitteametlik biograafia) ja mitmed teised vastuolulised teosed. Tarpley valdab inglise, itaalia, prantsuse, saksa, ladina ja vene keelt ning käib regulaarselt üle maailma loenguid andmas ning sõjapiirkondades otse uudiseid kajastamas. Lisaks veab mees iganädalast World Crises Radio saadet, mida saab kuulata ja tellida tema kodulehelt.

Tarpley ja paljude teiste analüütikute arvates on globaalne eliit juba aastaid üritanud erinevate valemite abil alustada III maailmasõda Lähis-Idas, kuid tänu alternatiivmeedia üha kasvavale jõule ja massimeedia usalduse pidevale langusele pole seda seni siiski suudetud teha. Paljud usuvad, et III maailmasõda algas 11. septembri libaoperatsiooniga 2001. aastal, kuid leidub ka neid, kes arvavad, et I maailmasõda pole kunagi tegelikult lõppenudki.

 

Uus globaalne vaenlane Al Qaeda asemel – IS

Mäletatavasti teatasid globaalsed propagandakanalid ülemöödunud aastal, et Süüria korraldas keemiarünnaku oma inimeste peal, mille peale teatas läänemaailm, et sõjaline sekkumine on vältimatu. Kui aga alternatiivmeedias hakkasid levima asitõendid, et keemiarünnaku võisid korraldada hoopis CIA poolt treenitud mässulised, siis hakkas plaan vaikselt läbi kukkuma.

Aastate jooksul on Suur Vend meid teavitanud erinevatest kollidest ja terrorivõrgustikest, keda me alatasa kartma peame ning alati peab olema sõda, sest sõda garanteerib rahu. Seda juttu räägivad kõik valitsused üle maailma, sest nad kõik saavad oma juhtnöörid Suure Venna käest. Mäletame ju kõik selliseid tegelasi ja organisatsioone nagu Osama bin Laden, Saddam Hussein, Taliban, Al Qaeda, Muammar Gaddafi jt, kes kõik olid väidetavalt terroristid, mis sest, et neid kõiki rahastas ning treenis CIA koos Prantsuse ja Briti salaluurega. Aastal 2014 on aga organisatsioon nimega IS (NB! enne 29. juunit 2014 nimetati neid ISIS – toim.), see, keda me kõik kartma peame, sest isegi Al Qaeda on nende kõrval poisike.

ISIS tegutseb ka Lähis-Ida riigis nimega Iraak, mida koalitsiooniväed rüüstavad keskmiselt iga kümne aasta tagant. Endine USA asepresident ja sõjakurjategija Dick Cheney kirjutas 17. juunil Wall Street Journalis, et Obama suurim viga oli selles, et Iraagist üldse välja tuldi. BBC kirjutab, et ISIS on rikkaim sõjaline organisatsioon terves maailmas, kelle kontrolli all on suured territooriumid Ida-Süüriast Põhja-Iraagini. Kuid küsimus on selles, kuidas ISIS tekkis, mida nad saavutada üritavad ja kes selle taga on.

Iraq_ISIL_11_june__2938342b 

Mis seos on ISIS-el, CIA-l ja Iraagil?

WGT: Äsja möödus Austria ertshertsog Franz Ferdinandi atentaadi 100. aastapäev ehk möödus sada aastat mõrvast, millest sai alguse I maailmasõda. Oluline on meeles pidada seda 1914. aasta juulikuu veidrat atmosfääri ja ka seda, mis toimus aastakümneid varem. Serbia salaorganisatsioon Must Käsi tappis 1914. aasta 28. juunil Austria ertshertsog Franz Ferdinandi, peale mida valitses kuuajane vaikus, mil enamiku inimeste meelest ei toimunud üldse mitte midagi. Kuid Austria esitas Serbiale ultimaatumi, et neid peab riiki sisse lubama, uurimaks, miks ertshertsog tapeti. 28. juulil 1914 kuulutas Austria-Ungari Serbiale sõja. Oluline on ka teada, et britid olid esimesed, kes mobiliseerisid oma mereväe, mitte armee. I maailmasõda oli planeeritud Briti ja Prantsuse vabamüürlaste loožide ehk Grand Orienti poolt.

Ka Saksamaa esimene riigikantsler Otto von Bismarck (1815–1898) oli korduvalt öelnud, et ta ei tea, millal sõda algab, aga võib öelda, kus see algab. See saab alguse mingist tobedast tülist Balkanimaadel. Oluline on täheldada, et Suurbritannia ja Iirimaa Ühendkuningriigi kuningas Edward VII pani 20. sajandi algul kokku Antandi (Triple Entente) alliansi süsteemi ehk liidu Venemaa keisririigi, Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel. Peale sellise liidu moodustamist oli teada, et mis tahes intsident võib alustada suurt sõda Euroopas. Britid nägid, et Saksamaa läheb neist ette sõjatööstuses, poliitilise võimu haaramisel jne. Samasugune on olukord ka täna: USA valitsev klass ja Wall Streeti finantsoligarhid on hirmul, et USA on kaotamas oma mõjuvõimu maailmas. Sõjaliselt pakub neile väljakutset Venemaa, poliitiliselt ja majanduslikult Hiina. Washington on massipsühhoosis, milles otsitakse võimalust anda vastulöök Putinile, Assadile, Iraanile, Hiinale jne. Seega tekib küsimus, kas me elame 1914. aasta juulikuu korduses.

 

Kui see on tõesti nii, siis mis võiks olla 2014. aasta Sarajevo? Kas see on Ukraina, Krimmi poolsaar või viljaka poolkuu piirkond?

WGT: See peab olema šokeerivam ja üllatavam, kui oli Franz Ferdinandi atentaat 100 aastat tagasi. Tänu 9/11 tõeliikumisele ning Kennedy ja paljude teiste mõrvade uurimisele valitseb maailmas tohutu skeptitsism iga sündmuse osas. Globaalne propagandakanal ehk massimeedia on samuti sellega kursis, et propaganda ei toimi enam nii lihtsalt nagu varem. Kui me vaatame I maailmasõda, siis me tegelikult elame siiani selle sõja sündmuste sees. Sealt arenes välja kõigepealt fašism, siis natsism ja kommunism. Peale seda tulid II maailmasõda ja külm sõda ning see kõik oli ju tegelikult alles eile. Ja mis hinnaga? Saksamaa maksis reportatsioonide eest alles 1990-ndatel.

Ja kui me vaatame näiteks Ukrainat ja nende fašistlikku valitsust, mis riigipöördega tekitati ning libavalimistega valiti, siis kas meie peaksime riskima oma eludega ja terve tsivilisatsiooniga, et poliitikamaastikul seiklejad saaksid oma ambitsioone rahuldada? NATO on lükatud täpselt Venemaa külje alla: Leedu, Läti, Eesti, Poola, Rumeenia, Bulgaaria ning nüüd soovivad neokonservatiivid ja humanistid viia NATO Ukrainani, Gruusiani, Moldovani jne. Kas see ei tundu sama muster olevat, kui oli aastal 1914 enne I maailmasõda?

 

Räägime veidi ISIS-est ja olukorrast Iraagis. Kes on ISIS-e juht Abu Bakr al-Baghdadi?

WGT: Baghadadi on grupp inimesi, kes on läbi käinud USA sõjavanglate süsteemist, olgu selleks Guantanamo Bay, Afganistan või Pakistan. Oluline on mõista, et sellistest vanglatest saab välja ainult kas ajupesuga või hakates ise topeltagentideks USA jaoks. Me oleme seda kõike varem näinud. Inimesed, kes lasti Guantanamo Bayst vabaks, jõudsid Liibüasse ja nende missiooniks sai maha võtta Gaddafi. Me oleme näinud, kuidas endised USA sõjavangid jõuavad Jeemenisse ja nüüd on nende missiooniks kukutada Jeemeni valitsus. See on nagu “naljakas” Al Qaeda, kelle missiooniks ei ole rünnata USA-d, vaid araabiamaade valitsusi. Ja see ongi Baghdadi. Mulle meeldib öelda, et Baghdadil on 4-aastane diplom ja kraad. Ta oli neli aastat USA sõjavanglates aastatel 2005–2009. Siis tuli tal idee luua organisatsioon nimega ISIS (Islamic State of Iraq and Sham). Guantanamo ongi sõjakool, mis ise asub sõjavangla sees.

 

World Net Daily kirjutas juba kaks aastat tagasi, et Jordaania ametnikud väidavad, et ISIS-e liikmeid treenitakse siinsamas Jordaanias USA järelevalve all, selle loo avaldas ka Saksa ajaleht Spiegel ja ka rahvusvaheline uudisteagentuur Reuters. Kuidas sa seda kommenteerid?

WGT: See lugu on jõudnud nüüd ka Washington Posti, kust me saame lugeda, et Obama nõuab 500 miljoni dollari suurust sõjaväeabi treeningute ja varustuse jaoks Süüria opositsioonile. Artikli teisest lõigust saab lugeda, et toetusraha laieneb CIA salajasele treeningprogrammile, mis leiab aset Jordaanias, kus CIA treenib praegu Süüria opositsioonijõude. Lühidalt, ISIS on mushahadeen’i sõjatreeningu programmi produkt, mida USA, Suurbritannia, Prantsusmaa ja NATO on rahastanud Jordaanias. Nad kutsuvad neid programme teiste nimedega, aga me kõik teame, mis seal toimub. Nad väidavad, et nemad rahastavad ainult hoolikalt kontrollitud mõõdukat opositsioonirühmitusi. Endine vaenlane Vaba Süüria armee on täiesti ära kadunud ja nende vastu enam sõdima ei pea. Tegemist on n-ö pöörduksega, kust välja astudes saab liituda erinevate terroriorganisatsioonidega, mida kõike rahastab üks ja sama seltskond.

CIA rahvusvaheline poliitika on hävitada kõik olemasolevad riigid. Nad tegid seda Tšehhoslovakkiaga; Serbiaga, millest löödi lahku Kosovo; Sudaan on tehtud kaheks osaks; ja nüüd näeme, kuidas Iraak on löödud kolmeks – sunnid, šiiidid, kurdid. Samasugune riigi hävitusplaan on ette nähtud Iraanile ja Pakistanile.

Iraani uus president Hassan Rouhani on hoiatanud ka Saudi Araabiat, kes USA-ga kokku mängib, ja öelnud, et ärge arvake, et ISIS ka Saudi Araabiat ennast sihikule ei võta. Sest tavaline palgatöölisest mushahadeeni sõdur ei tea seda, kes neile tegelikult palka maksab ja miks. Tema on kinni oma ideoloogias, uskudes, et tema ülesanne on tappa kõik, kes ei usu Allahit. Ja siin ongi reaalne oht, et kõik väljubki kontrolli alt, olenemata sellest, kes seda kõike rahastab.

Webster-Tarpley-on-Intellectual-Revolution-1

 

Küsitles Richard Syrett

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Kuula kogu intervjuud siit (1. tund)

Loe ja vaata lisaks: Coast to Coast AM, Tarpley veebileht, WorldNetDaily, WorldNetDaily 2, Reuters

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt