Island peatas liitumiskõnelused Euroopa Liiduga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2013 kell 10:02Island peatas määramata ajaks ühinemiskõnelused Euroopa Liiduga, teatas välisminister Gunnar Bragi Sveinsson kevadel antud valimislubadusele viidates. “Me saatsime oma rakkerühmad ja läbirääkimismeeskonnad laiali ning ühtki tippkohtumist enam ei tule,” ütles minister parlamendile, vahendab BNS.

 

Otsuse taga on euroskeptiline paremtsentristlik koalitsioon, kes võitis aprillis parlamendivalimised programmiga, mis sisaldas liitumiskõneluste lõpetamise nõuet. “Valitsus on selles küsimuses ühel meelel. Protsess on peatatud,” lisas Sveinsson, kuid kinnitas, et suhted EL-iga ei ole katkenud, vastupidi, “sidemeid tugevdatakse ilma tegeliku liitumiseta”. Islandi avalik arvamus on EL-iga liitumise vastu, peamise takistusena nähakse kalapüügiõigusi.

Islandi peaminister Sigmundur Davíð Gunnlaugsson on öelnud, et Skandinaavia maadele esitatud EL-i nõudmine makrelli püüki vähendada on suurepärane näide sellest, kui tähtis on säilitada suveräänsus.

 

Allikad: BNS, Ice News, Ice News 2

Loe lisaks: European CEO

Foto: European CEO

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt