Islandi juhtivad parteid loobusid Euroopa Liiduga ühinemise plaanist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2014 kell 10:08Island lükkas tagasi plaanid liituda Euroopa Liiduga ning korraldamata jääb ka rahvahääletus, otsustasid peaministri Sigmundur Davíð Gunnlaugssoni (pildil) tsentristlik Arengupartei ja parempoolne Iseseisvuspartei 21. veebruaril.

 

Kokkuleppe kohaselt võetakse tagasi neli aastat tagasi esitatud palve liitumiseks euroliiduga, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Islandi välisminister Gunnar Bragi Sveinsson lubas vastava ettepaneku esitada ka järgmisel nädalal valitsuse istungil, samuti andis ta teada, et järgmised sammud on alles kaalumisel, kirjutab Iceland Review.

Läbirääkimised Euroopa liiduga ühinemiseks katkestid juba läinud septembris. Peamiseks erimeelsuste punktiks on olnud kalapüügiga seotud küsimused.

Erinevad uuringud näitavad nii Islandi elanike vastuseisu liitumisele euroliiduga kui ka seda, et selle poolt on üle poole kodanikest.

 

Allikad: ERR, Iceland Review

Foto: Reuters / Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt