Põnevad uurimistulemused maailma kõige kuulsama “supertoidu” kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2021 kell 17:08Klorella on ainuraksest maheveevetikast toodetud superfood ehk nn supertoiduaine, mida peetakse kõige levinumaks ja kõige kasulikumaks. Vaatame antud artiklis ühte testimist, milles selgitati välja, kui puhas on see toiduaine saasteainetest ning avaldas põhjaliku artikli uuringu tulemustest.

 

Kuna liiguvad jutud, et see nn supertoiduaine on tihti saastunud raskemetallide, pestitsiidide ja isegi ravimite jääkproduktidega, otsustati läbi viia laboratoorsed uuringud erinevatest allikatest pärit klorellale, et selgitada välja, kas juttudel on ka tõepõhi all.

Laboratooriumilt telliti testid alumiiniumi, arseeni, kaadmiumi, plii ja elavhõbeda sisalduse kohta klorella proovides, mis olid pakendatud ilma tootja märgistuseta. Algselt sooviti testida 17 erinevat proovi, kuid selgus, et osa erinevate nimede all müüdavast klorellast pärineb samast allikast, nii et lõpuks testiti kümnest erinevast allikast pärit proove – nendest kolm olid pärit Hiinast, kolm Taiwanist, kolm Jaapanist ning üks Koreast.

 

Uurimistulemused üldistati kümneks punktiks

 

  • · Märgatavaid elavhõbedajääke ei leitud mitte ühestki testitud klorella proovist.
    See leid oli uurijatele veidi üllatav, kuna organismis seostub klorella elavhõbedaga väga hästi, mille tõttu eeldati, et keskkonnamõjudele avatud kasvatusest saadud klorellas võiks leiduda elavhõbedat.

 

  • · Hiinast pärit klorella on kõige saast
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt