Jumal käskis Benedictusel tagasi astuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2013 kell 16:20Katoliku kiriku endine pea Benedictus XVI on öelnud, et paavsti kohalt käskis tal end tagandada jumal ning et seda jumalikku ilmutust peegeldab ka tema järglase “karisma”, vahendas Vatikani uudisteagentuur Zenit. Zenit tsiteeris kolmapäeval Itaalia meedias Benedictus XVI sõnu, mida emeriitpaavst oli hiljaaegu lausunud oma külalistele.

 

Endine kirikupea elab Vatikani müüride vahel endises kloostris ega ole tagasiastumisest alates avalikkuse ette astunud. Uudisteagentuuri teatel võtab 86-aastane Benedictus külalisi vastu harva.

Eelmise paavsti sõnade kohaselt olevat Jumal temaga rääkinud “müstilise kogemuse” käigus. Küsimuse peale, mis tõukas teda taanduma ja Vatikani aedade eraldusse tõmbuma, ütles Benedictus: “Jumal käskis.” Ta ei saanud ilmutuse osaliseks ega kuulnud Jumala häält, kuid ta elas läbi müstilise kogemuse, mille käigus inspireeris Jumal temas absoluutset soovi oma elu palvetele pühendada. Benedicti sõnul kestis kogemus mitmeid kuid. Nüüd, kui ta on näinud töös uut paavsti, mõistab Benedictus oma sõnade kohaselt veelgi paremini, et tema kõrvale astumine oli “Jumala tahe”.

Veebruaris sai Benedictus XVI-st kuue sajandi jooksul esimene katoliku kiriku juht, kes on ameti maha pannud. Kaheksa aastat ametis olnud sakslane põhjendas otsust kardinalidele kõrge ea ja tervisliku seisundiga, mis ei võimaldanud tal paavsti kohuseid täita.

 

Jumal käskis ka Bushil Afganistani ja Iraaki minna

Maailma liidrid on ennegi tegutsenud Jumala sõna kuulates. Näiteks ütles USA endine president George W Bush kümme aastat tagasi Palestiina ministritega kohtudes, et ta tegutseb Jumala nimel: “Mind kannustab Jumalalt saadud missioon. Jumal ütles mulle: “George, mine ja võitle nende terroristidega Afganistanis.” Ja ma läksin, ja siis ütles Jumal mulle: “George, mine ja lõpeta Iraagi türannia.” Ja ma läksin. Ja nüüd, jälle, ma tunnen Jumala sõnu minuni jõudmas: “Mine ja anna palestiinlastele nende riik ja anna iisraellastele nende turvatunne, ja tee Lähis-Idas rahu.” Ja Jumala nimel ma teen seda.”

 

 

 

 

Allikad: BNS, The Guardian, BBC

Foto: ericsammons.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt