Kahtluse all: millega Ursula von der Leyeni abikaasa tegelikult tegeleb?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2022 kell 15:54Viimasel nn SMS-skandaalil, mis puudutab Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit ja tema telefonisuhtlust Pfizeri tegevjuhi Albert Bourla vahel, on vürtsikas järelmaik, mis pole veel suure kella külge pandud. Teatavasti on neli EP saadikut nimetanud koroonat ajaloo suurimaks poliitiliseks pettuseks ja nõuavad von der Leyeni tagasiastumist. Kas teadsid, et tema abikaasa töötab Ameerika biofarmaettevõtte Orgenesis Inc. meditsiinidirektorina – see ettevõte tegeleb ka rakupõhiste SARS-CoV-2 vaktsiinide väljatöötamisega? Selle huvidekonflikti hinnasildiks on 36 miljardit eurot.

 

Aadlisoost Heiko Echter von der Leyen astub pildile 2020. aasta detsembris – ajal, mil oli väga selge, et koroonaga saab suurt raha teenida ja tema abikaasa on EL riikide vaktsiinilepingute sõlmimise juures kesksel kohal. Just sel ajal ilmus Heiko von der Leyen ootamatult välja arstina raku- ja geeniteraapiatele spetsialiseerunud USA biotehnoloogiafirma Orgenesis direktorina.

Von der Leyeneid on meedias kajastatud kui “uut unistuste paari”, mis kõlab nagu Hollywoodi romantilises filmis ja seetõttu mõjuvad nad massidele ohutult.

Nüüd peategelaste juurde!

 

Ursula von der Leyen

  • Alates 1. detsembrist 2019 Euroopa Komisjoni president.
  • Enne seda (2005–2019) Merkeli valitsuse minister; keskendudes vaheldumisi teemadele “perekond, seeniorid, naised ja noored”, “töö- ja sotsiaalküsimused ning lõpuks isegi riigikaitsele.
  • Euroopa Komisjoni presidendi kuutasu: 32 500 eurot bruto; tema varandust hinnatakse kolmele miljonile eurole.
  • Ta on Maailma Majandusfoorumi alaline külaline. Kuid see on ütlematagi selge, kui tegemist on “tema tüüpi juhiga”. Ilmselt sellest von der Leyeni jaoks ei piisa. Ta jõudis edasi – ja 2021. aasta aprillis toimunud Maailma Majandusfoorumi paneelil astus ta välja Suure Lähtestamise tulihingelise toetajana – paljud peavad seda suurt ühiskonna ümberkorraldamise plaani siiani üksnes vandenõuteooriaks.

 

Heiko von der Leyen

  • Aastatel 1998–2019 tegutses Hannoveri meditsiinikoolis – erinevates vastutusvaldkondades – näiteks 2005. aastal asutatud kliiniliste uuringute teenusepakkuja Hannover Clinical Trial Center GmbH tegevdirektorina.

 

“Armunud Big Pharmasse”

Kas Euroopa Komisjoni president pole mitte “armunud Big Pharmasse” (keda esindab tema abikaasa), kas see pole mitte huvide konflikti parim näide? Miks järgib avalikkus vana head mustrit “Me sellel ei peatu! Siin pole midagi vaadata!”.

Dr Michael Brunner, partei Austria MFG jurist:

“On hädavajalik, et sobimatud seosed oleks taunitavad mitte ainult tipporganite ja muude riigiametnike puhul, nagu kõrgete poliitiliste ametikohtade mittevastavus elukutsetele, vaid kehtiksid ka poliitilistel ametikohtadel olevatele isikutele … nagu abikaasad või lapsed. Sest ainult nii saab täita olulist objektiivsuse ja läbipaistvuse nõuet ning vältida juba eos mistahes erapoolikust ja kallutatust ning objektiivselt põhjendamatuid eelistusi.”

“Vastutajad peavad suutma tagada, et nende otsused tehakse vabalt ja iseseisvalt, sest need tehakse eranditult elanikkonna hüvanguks. Vastutajaid ei tohiks saata “kiusatusse”. See on huvide konflikt – nagu von der Leyeni näitest selgelt ilmneb.”

 

Pfizer, Orgenesis ja peidetud SMS

Selles kontekstis on oluline ka see, mida Prantsuse meedia aruanne ütleb Pfizeri ja Orgenesise vahelise seose kohta:

“Algselt viisid Orgenesise spetsialistid läbi vähiravi katseid. Kuid siis avanes tohutu võimalus: “pandeemia” väljakuulutamine rahvatervise hädaolukorraks! Pfizeri “head poisid” haistsid kohe globaalset megaäri. Ja neil oli kogemusi! Seos kahe Ameerika ettevõtte Pfizeri ja Orgenesise vahel on ilmne ning on ka kolmas mängija, ajaleht New York Times (NYT). Ühendus Pfizeri, Orgenesise ja NYT vahel on Vanguard Company, millele kuuluvad Orgenesis (3,77%), Pfizer (7,78%) ja New York Times (9,25%). 2021. aasta märtsi seisuga omab Vanguard suuremat osa teise hiiglasliku fondi BlackRocki aktsiatest.” (Allikas)

Ja veel:

“Abikaasad Ursula ja Heiko von der Leyen mängisid olulist rolli seoses 36 miljardi USA dollari väärtuses Pfizeri tehinguga.” Erinevad meediakanalid räägivad isegi altkäemaksu andmisest: “Kevadel 2021, kohe pärast Heiko Orgenesisesse saabumist, hakkasid toimuma intensiivsed poliitilised läbirääkimised. Tema naine vahetas sõnumeid ja telefonikõnesid nii Pfizeri ülemuse kui ka oma abikaasaga, kes oli Pfizeri ametnike vahetus läheduses (praktiliselt vaid mõne maja kaugusel).” (Allikas)

 

Gangsteri pruut?

Von der Leyeni sõnul on Venemaa vaktsiin Sputnik “väga vaikseks jäänud”. Euroopa Ravimiamet EMA on taotlenud sellele heakskiitu juba pikka aega. “Kuid siiani pole tootja suutnud esitada piisavalt kehtivaid andmeid, mis tõestaksid vaktsiini ohutust. See tekitab küsimusi,” nentis komisjoni president RND-le.

See annab Leyeni uuenenud SMS-skandaalile täiesti uue tausta. Isegi Spiegel märgib: “Ursula von der Leyen olevat pidanud lühisõnumite kaudu läbirääkimisi miljardeid väärt vaktsiinitehingutest. SMS-e ta avalikustada ei soovi – seadus seda ei nõua. EL-i ombudsman peab seda “uskumatuks”. Bild oletab, et von der Leyeni ja Pfizeri bossi Albert Bourla isiklik kontakt saigi tehingu jaoks määravaks.

See pole esimene kord, kui von der Leyen on mobiiltelefoni andmete tõttu skandaali sattunud. Kui ta oli kaitseminister, kustutati andmed ühest tema mobiiltelefonist. Kaitseministeerium põhjendas seda 2019. aastal “turvaintsidendiga”. Kriitikud kommenteerisid, et selle tulemusel läksid konsultandi afääris kaduma tõendid, mis hõlmasid süüdistusi ebakorrektse hanke ja onupojapoliitika kohta.” (Allikas)

Lõpetuseks olgu mainitud, et von der Leyen on tellinud Biontechilt 2023. aastaks 1,8 miljardit vaktsiinidoosi. On ebaselge, mida nad selle all mõtlevad – pärast seda, kui positiivseid lubadusi vaktsineerimise kohta on pikka aega varjutanud šokeerivad teated raskete kõrvalmõjude kohta.

 

Saadikud nõuavad von der Leyeni viivitamatut tagasiastumist

Parlamendiliikmete nõudmine von der Leyeni viivitamatuks tagasiastumiseks on seega kõike muud kui alusetu:

 

 

Allikas: philosophia-perennis.com

Foto: Twitter

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt