Nick Hudson konverentsil “Pandeemia õppetunnid”: 18 kuud kestnud koroonakriis on täielik pettus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2021 kell 10:29Foto: kollaaž / Canva

2. septembril toimus Tallinnas Fotografiskas koroonapoliitikat kritiseeriv konverents “Pandeemia õppetunnid: kas ühiskondade sulgemine on aidanud meil viirusega võidelda?”, mida vahendas otseülekandena Postimees.

 

Kui peavoolumeedias on eelkõige saanud sõna ametlikku narratiivi pooldavad eksperdid, andsid oma vaatenurga seekord lisaks teadusnõukoja juhile Irja Lutsarile ka Oxfordi ülikooli teoreetilise viroloogia professor ja Great Barringtoni Deklaratsiooni kaasautor Sunetra Gupta, Harvardi Ülikooli biostatistik ja meditsiiniprofessor, epidemioloog Martin Kulldorff, ettevõtja Risto Rossar, London School of Economicsi käitumisteaduste professor Paul Dolan, sulgemiste mõjusid analüüsiva organisatsiooni PANDA (Pandemics Data & Analytics) looja Nick Hudson ning endine õiguskantsler Allar Jõks, kes olid ühel meelel, et koroonameetmed on teinud pigem kahju kui kasu ja praegu toimuv massvaktsineerimine või inimõiguste piiramine ei ole põhjendatud ega seaduspärane

Nick Hudson, Martin Kulldorf, Sunetra Gupta, Paul Dolan, Allar Jõks, Risto Rossar ja Irja Lutsar

Mida kauem kestis konverents, seda julgemaks muutusid esinejate sõnavõtud, mis tänapäevaste ühiskondlike arusaamade järgi liigituvad pigem vandenõuteoreetikute ja lamemaalaste käsituste alla. Arutleti tagasihoidmata näiteks selliste teemade üle nagu sihilik inimeste hirmutamine, tehnokraatide rikastumine vaesemate arvelt, Suur Lähtestamine ja totalitarismi järjepidev kasv. Nick Hudson ütles lausa otse välja, et tema arvates on 18 kuud kestnud koroonakriis täielik pettus. Konverents lõppes julgustava sõnumiga: mida rohkem inimesi oma õiguste eest seisavad, seda kiiremini hakkab vigane süsteem ennast korrigeerima.

Vaata konverentsi järgi siit:

 

Konverentsi kohta saad lisainfot nt Facebookist, esinejate kaupa saad järgi vaadata Youtube´ist.

Foto: kollaaž / Canva

 

Ülevaate tegi Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt