Kas Euroopa on muutumas Põhja-Koreaks? Saksamaa karmistas vihakõne seadust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. oktoober 2022 kell 16:19Foto: ekraanikuva (ansage.org)

Alles üleeile kirjutasime kommunistliku Hiina null-Covidi-poliitikast ja sellest, kuidas sealseid inimesi terroriseeritakse. Kuna Hiina jääb meile kaugeks, siis ei oska inimesed sellisele terrorismile reageerida. Mis oleks aga, kui peagi jõuab sarnane poliitika ja mentaliteet meie koduhoovi? Avalikkusele peaaegu märkamatult, välja kuulutamata ja pärast väga lühikest debatti hilisõhtul otsustas Bundestag eelmise nädala lõpus üllatuslikult karmistada Saksamaa kriminaalkoodeksi paragrahvi 130 vihakõne vastu. Miks nii salajane? Tasub mainida, et ka Eesti seisab samasuguse otsuse künnisel juba mõnda aega, sest Euroopa Liit tahab sellist seadust.

 

Kui varem oli karistatav ainult kuritegude heakskiitmine (kriminaalkoodeksi paragrahv 140) ning holokausti eitamine ja tühiseks muutmine (paragrahv 130, lg 3), siis uus lõige 5 sisaldab nüüd ka “avalikku heakskiitu, eitamist ja jämedat trivialiseerimist, genotsiidi, inimsusevastaseid kuritegusid ja sõjakuritegusid – kui need on toime pandud viisil, mis võib õhutada vaenu või vägivalda ning häirida avalikku rahu.”

Tõenäoliselt tahtlikult ebamäärane sõnastus (märksõna “kummiklausel”) jätab riigiprokuröridele murettekitavalt palju tõlgendusruumi. Igaüht, kes seab kahtluse alla koolitamata poliitikute pädevuse või heidab nalja parteijuhtide korpulentsuse üle, saab nüüd süüdistada vaenu õhutamises.

Selline muudatus tuli teha ametlikult EL-i direktiivi rakendamise tõttu, vahendab

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt