Idiokraatia Austraalias Perthis: keset suve 1(!) inimene haiglas, kõigile teistele vaktsiinipassi kohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2022 kell 16:21Uue ajaarvamise (3/11 – 11. märts 2020 ) ja koroona tulekuga on Austraaliast saanud läänemaailma Põhja-Korea, kus regulaarsed lukustused ja vangilaagrid on muutunud tavapärasteks nähtusteks. Kõige “leebemalt” on seni pääsenud Lääne-Austraalia (WA), kus rangemaid meetmeid ei rakendatud veel enne 2021/2022 aasta talve (austraalia suve) ning inimesed said elada suhteliselt rahulikku elu. Nüüd on aga WA ülejäänud riigile järele jõudnud ning idiokraatia elluviimine on käima löödud kui steroididel – kuna WA pealinnas Perthis on südasuvel üks (!) inimene koroonaga haiglas, peavad ülejäänud 2,6 miljonit inimest vaktsiinipassi omama, et ühiskonnaelust osa saada.

 

Telegramile kirjutas Austraalias elav eestlane, kes räägib, et kuna tema käis möödunud nädalal Perthis, siis nõuatakse temalt tööl maskikandmist. Iroonia on aga selles, et kogu töökollektiiv on topelt-vaktsineeritud, aga kuna teised töötajad Perthis ei käinud, siis peab tema ainukesena (!) kandma maski. Ja miks just tema? Sest Perthis avastati 10 päeva tagasi kaks (2) positiivset koroonajuhtumit.

Selle kahe positiivse testi pärast rakendati viimaks ka Perthis kõikjal ühiskondlikes siseruumides maskikandmisnõue.

Eilse seisuga on WA-s 87,9% elanikkonnast topelt-vaktsineeritud ning 21,9% on saanud juba ka kolmanda doosi.

 

31. jaanuarist 2022 peavad WA-s alates 16-aastased inimesed omama vakstiinipassi, et külastada järgmisi asutusi: haiglad ja vanadekodud; restoranid ja kohvikud; lõbustuspargid ja loomaaiad; teatrid, kinod, muuseumid; festivalid ja suured sündmused; spordisaalid; kasiinod; suured staadiumid; laste mängukeskused; alkoholipoed; ööklubid.

Eilse seisuga vajab WA-s haiglaravi üks (1) inimene, kellel on muude haiguste kõrval tuvastatud ka koroona.

 

Idiokraatiat rakendav WA peaminister saab ähvardusi

Lääne-Austraalia osariigi peaminister Mark McGowan on viimastel kuudel saanud mitmeid ähvardavaid telefonikõnesid kohustusliku vaktsineerimise vastastelt. McGowan on teatanud, et oma pere turvalisuse huvides kaalub ta elukoha vahetust. Koroona idiokraatiat peaminister lõpetada ei kavatse ning on teatanud, et nemad lähevad täiel käigul edasi:

“See ei muuda meie lähenemist. Jätkame tööd selle nimel, et lääneaustraallased vaktsineerida. Jätkame kehtestatud reeglitega, sest seda on vaja.”

McGowani on võtnud vaktsineerimisvastased meeleavaldajad sihikule Perthi valitsusasutuste ees ja üritustel osalemise ajal. Peaminister ennustas siiski, et pinged leevenevad, kui osariik jõuab jaanuari lõpus või veebruari alguses 90-protsendilise vaktsineerimismäärani.

 

Allikad: WA valitsuse lehekülg, WA Today, ABC

Fotod: wa.cov.au

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt