Kuulujutt Austrias: EL petab kodanikke, sularahalimiit 5000 eurot on juba otsustatud? 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuli 2023 kell 9:23Austria konservatiivne erakond FPÖ (Vabadusepartei) tuli Viinis möödunud nädalal toimunud pressikonverentsil välja plahvatusliku uudisega: nende sõnul on Euroopa Liidus 5000 euro suurune sularahalimiit juba otsustatud. Vabaduspartei toetus Euroopa Parlamendi asepresidendi Othmar Karase (ÖVP) avaldustele, millele Austria valitsus toetust avaldas. 

 

Othmar Karas ja valitsus pole FPÖ saadiku Peter Wurmi avaldust veel kommenteerinud. Ühisel pressikonverentsil erakonna- ja parlamendikaaslase Susanne Fürstiga rääkis poliitik vestlusest Karasega Strasbourgis. Väidetavalt toimus see nädal varem ning selle sisu on väga “plahvatusohtlik” Austria jaoks, kus sularaha kasutamine on kõrgelt hinnatud. 

FPÖ poliitik soovitas pressikonverentsil seepeale sularaha taas põhiseadusesse kinnitada. Samuti kutsus ta üles kehtestama n-ö lepingu sõlmimise kohustust, s.t ettevõtted peaksid olema kohustatud sularaha vastu võtma. Piiramatu juurdepääs sularahale on eriti oluline vanematele ja nägemispuudega inimestele. 

 

Üle 5000 euro saab tasuda ainult digitaalselt? 

Väidetavalt on EL-i asepresident Othmar Karas üsna vabalt vestelnud liidu sularahaplaanidest. Kõige olulisem info: Euroopa tasandil on 5000 euro suurune sularahalimiit juba otsustatud. Väidetavalt on EL juba jõudnud kokkuleppele ka Austria valitsusega – rahandusminister Brunneri ja liidukantsler Nehammeriga.

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt