Austria kohus: PCR-testid ei sobi haiguse diagnoosimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2021 kell 10:4024. märtsil võttis Austria kohus vastu sensatsioonilise otsuse (kohtuasja number VGW-103/048/3227/2021-2), mis on valusaks löögiks Sebastian Kurzi valitsusele. Kohus märkis mitmel korral ära, et PCR-testid ei ole nakkuse tuvastamiseks sobivad. See kohtuotsus on tagasilöök kogu Austria koroonapoliitikale, mis põhineb nendel testidel. Artikkel on tõlgitud veebisaidilt Info-DIREKT.

 

Viini halduskohus rahuldas Austria Vabaduspartei FPÖ kaebuse 31. jaanuariks väljakuulutatud koosoleku tühistamise kohta. Kohtulahendist võib lugeda, et otsus ei olnud seadusega kooskõlas. Kohtuotsus põhineb teaduslikel uuringutel, mis muudab Viini politseiprefektuuri esitatud keelu põhjenduse alusetuks. Kohus mitte ainult et nõustub kaebuses esitatud väidetega kõigis punktides, vaid lisab omalt poolt argumente, mis puudutavad koroonaviirusesse nakatumise definitsiooni ja tuvastamist.

 

PCR-testid ei ole sobivad haiguse diagnoosiks

Dokumendis on selgesõnaliselt kirjas, et isegi WHO hinnangul ei sobi PCR-testid haiguse diagnoosimiseks ja seega ei näita need, kas inimene on ka tegelikult haigestunud või nakkusohtlik. Tervishoiuminister lähtub teistsugusest Covid-19 haigusjuhtumi määratlusest, kuid sellega ei saa kuidagi põhjendada koosoleku keeldu:

Kui koroonakomisjon tugineb oma otsuste tegemisel tervishoiuministri määratlusele ja mitte WHO omale, siis ei saa nakatunute ja haigestunute arvu õigeks pidada.

Kohtuotsuse selgituses on kirjas, et tervishoiuameti avaldatud teave epideemia kohta (millel põhineb koosoleku keeld) ei lähtu tõenditest. 

Kohtuotsus:

Vastavalt tervishoiuministri Covid-19 haigusjuhtumi määratlusele, mis on kehtiv alates 23. detsembrist 2020, on kinnitatud juhtumid järgnevad: 1) isik, kellel on tuvastatud SARS-CoV-2 spetsiifilisi nukleiinhappeid (PCR-test), sõltumata kliinilistest ilmingutest, 2) isik, kellel on tuvastatud SARS-CoV-2 antigeenide olemasolu, mis vastab kliinilistele kriteeriumitele või 3) isik, kellel on tuvastatud SARS-CoV-2 antigeenid, mis vastavad epidemioloogilistele kriteeriumitele. Seega ei vasta ükski kolmest tervishoiuministri poolt avaldatud kinnitatud haigusjuhtumi määratlusest WHO defineeritud mõistele, kes on haige/nakatunud. WHO on seisukohal, et ainult PCR-testi tulemustest ei saa lähtuda.

Varem on sarnane kohtuotsus tehtud Portugalis.

 

Allikas: Info-DIREKT

Loe ka: Italy24News

Foto: BillionPhotos.com / Adobe Stock

 

Tõlkis ATCG TõlkebürooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt