Austria parlamendiliige Susanne Fürst kutsub koroonameetmete tõttu valitsust umbusaldama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2021 kell 17:27



Foto: Canva

Erinevalt Eestist on Austrias mitmed parlamendi liikmed võtnud sõna koroonapettuse osas. Näiteks 2020 kevadel sõnas liberaalide esindaja doktor Dagmar Belakovitsch: „“Valitsus peaks lõpuks koroona kohta tõtt rääkima! Valitsus on viinud meie riigi koos oma rahva ja majandusega põhja ning nüüd vajab igasugust vabandust oma läbikukkumise varjamiseks. Koroonatööstus koosneb teise laine teatamisest, hirmust ja paanika pritsimisest kohutava epideemia varjus.”

Liitu Telegrami uue Youtube´i kanaliga SIIN.

 

Detsembris 2020 demonstreeris Austria Vabaduspartei liige Michael Schnedlitz Austria parlamendis kõikide nähes, et koroonatestid on mõttetud, kui ta sooritas Coca-Cola peal testi, mis osutus positiivseks.

Vahetult enne jõule kutsus Austria Vabaduspartei (FPÖ) liige Susanne Fürst valitsust umbusaldama koroonameetmete tõttu. Vaata täispikkuses ettekannet eestikeelsete subtiitritega:

Susanne Fürst:

Mina olen ka mitmekülgse arutelu pooldaja. Ma usun teid, kui ütlete, et lasete ennast vaktsineerida. Need olid teie sõnad, kuigi teile see haigus praegu ohtlik ei ole. Aga te teete seda selleks, et teisi kaitsta.

Ma soovin teie tähelepanu vaid sellele pöörata, et WHO kohaselt, mitte et ma kõike usuks, mida WHO avaldab, on vaktsiin selle jaoks, et vältida haiguse rasket kulgu, aga kehtima jääb distantsi hoidmise ja maskikandmise kohustus. Rõõmustada on liiga vara. Säilitada meetmed vaktsineerimisest hoolimata, sest viirus võib endiselt edasi levida. Seega väide, et vaktsineerimine on kui kõikehõlmav lahendus ja tagab meile parima tervise, ei pea mitte kuidagi paika.

Härra liidukantsler, oma intervjuus te ütlesite, et nii teie kui ka mõned ÖVP (Austria Rahvapartei) liikmed teavad kedagi, kes on koroonaviirusesse surnud. Jumalale tänu, et ma ise kedagi ei tunne, aga loomulikult on iga surm kahetsusväärne.

Küll aga tean ma ühte üle 80-aastast Austria prouat, kes hirmust teise lukkupaneku ja üksinduse ees oma korteri aknast välja hüppas. Meediast ma selle juhtumi kajastamist leidnud ei ole, kuigi minu arvates on juhtunu väga tähelepanuväärne.

Ma tunnen ühte 64-aastast Austria meesterahvast, kelle puusaoperatsioon, mis oleks pidanud olema selle aasta märtsis, ära jäi. Ilma, et selleks oleks vajadus olnud. Me teame, et haiglad ei olnud ülekoormatud, samaaegselt kui voodikohti hoiti vabana koroonapatsientide jaoks, keda ei tulnud, jäeti tema hädavajalik operatsioon ära. Ta suri suvel peale kuid kestnud piinlemist.

Ma tunnen ühte poissi, kes päevad läbi ainult käsi peseb ja ei taha mitte kuhugi oma vanematega minna, sest hirm on ta täielikult endasse haaranud. Ta uskus iga sõna selle kohta kui surmav see viirus on.

Need on need kolm juhtumit, mis mulle teada on. Minu eesmärk ei ole ühtegi juhtumit teistest olulisemaks pidada, küll aga teete seda teie. Mulle jääb mulje, et kogu tähelepanu pööratakse ainult koroonapatsientidele ja nendele, kes on selle viiruse tõttu surnud.

Selline poliitika põhjustab kahjusid nii sotsiaalses, ühiskondlikus kui ka majanduslikus vallas. Probleeme kuhjub, kuhu me ka pilgu ei pööraks, aga te ei näe seda. Me oleks pidanud suvel paremaid ettevalmistusi tegema, sest oli ju teada, et tuleval sügisel-talvel hakkab nakatunute arv jälle tõusma.

Ma tean, et meil on keelatud koroonaviiruse võrdlemine gripiga, aga ma siiski teen seda ja riskin sellega, et mind rumalaks peetakse. Julgen arvata, et need on sarnased, võttes arvesse ohtlikkuse taset.

Ma olen kahe lapse ema. Ma olen aja jooksul näinud erineva täituvusega kooliklasse grippi haigestumise tõttu. Haiglad on ülekoormatud olnud ka enne, eriti problemaatiline on Viini linna EMO osakond, aga SPÖ (Austria Sotsiaaldemokraatlik Partei) ei taha tunnistada, et meil on ülekoormatud meditsiinitöötajad ja patsiendid kelle jaoks ei ole aega. Meil oli probleeme juba enne. See pole esimene ja ainus hädaolukord.

Nagu ma juba enne mainisin, oleks me juba varem pidanud selleks ette valmistuma, aga seda ei tehtud, sellest pole isegi mitte räägitud. See on mulle arusaamatu. Juba pandeemia alguses või kui me sellest esimest korda kuulsime, hoiatati meid.

Näiteks üks tunnustatud ülikooli professor, kes vahepeal on koroonaeitajate poolele läinud, ütles, et me peame oma tähelepanu pöörama vanadekodudele ja hooldekodudele, sest just seal on nakatunute arv suur. Nüüd, kümme kuud hiljem, ei ole see ikka veel õnnestunud. Tegeletakse rahvahulkadega, meil on sadu tuhandeid terveid inimesi. Seevastu vanade- ja hooldekodudes pole see veel täielikult õnnestunud. See on tegelikult lausa uskumatu. Ennekõike oleks pidanud tagatud olema, et asjakohased meetmed oleksid olnud kasutusel vanade- ja hooldekodudes, siis ei oleks meil olnud tervishoiusüsteemi ülekoormatust.

Põhjuseks on koroonameetmed, see annab mulle aluse umbusalduse avaldamiseks kogu liiduvalitsuse vastu, kuna neid meetmeid siin toetatakse.

Meetmed pole mitte ainult ebaproportsionaalsed ja põhiseadusega vastuolus, vaid ma pean neid ka inimeste jaoks katastroofilisteks.

Te olete olnud muude asjadega hõivatud. Moraliseerite, õpetate, otsustate, kes on rohkem ohustatud, kes mitte. Ja lapsed… Seda ei andesta ma teile kunagi, mida te sunnite lapsi tegema koolides, et nad peavad klassiruumis tundide kaupa maski kandma. Juba ainuüksi see annab mulle põhjuse liiduvalitsusele umbusalduse avaldamiseks.

Ja kolmas lukkupanek ette teatamata meetmetega. Inimestelt, kes ennast testida ei lase, nõutakse respiraatori tüüpi kaitsemaski FFP2 kandmist tänaval, see on minu jaoks kõige rohkem kurvastavam.

Mul on tunne, et kolmanda lukkupaneku eesmärk ei ole see, et me koroonaviirusest võitu saaksime, see pole niikuinii võimalik. Nakkushaigused jäävad, me peame nendega elama. Mulle tundub, et hoopis inimeste allutamine oma võimule on eesmärgiks.

Me peame ennast testima, me peame ennast vaktsineerima, aga eelkõige tahetakse neid, kes sellega nõus ei ole, kuidagi märgistada.

Ma palun, et te oma koroonapoliitika suunda muudaksite. See on omamoodi koroonaga seotud tabude murdmine. Meil on siin tegemist sotsiaalse tasu ja karistussüsteemi kasutuselevõtmisega. Jah, testite, vaktsineerite, jälgite meid nagu mingit liiki, kui ma nii öelda tohin.

Või teie parteikaaslane Harald Mahrer (ÖVP Austria Rahvapartei), Austria Föderaalse Majanduskoja president, mõista andis oli see tegelikult Aasia riikidest eeskuju võtmine. Võtame näiteks Singapuri, edukas ja rikas riik, kus on rahulik ja turvaline, aga demokraatiast me siin rääkida ei saa. Viimased 50 aastat on võim olnud ühe partei käes, opositsioon surutakse maha kuni täieliku kontrollini.

Ma usun, et see ei ole tee, mis meile sobiks, see ei sobi meie mentaliteediga, jumalale tänu. Sel pole midagi ühist demokraatia ja vabadusega, vähemalt vabadusega, mida mina silmas pean või mida meie põhiseadus määratleb vabadusena.

Ja seetõttu avaldan ma umbusaldust vastavalt paragrahvile 55 ja Rahvusnõukogu (parlamendi alamkoda Nationalrat) kodukorrale nii Herbert Kickli kui ka teiste parlamendiliikmete vastu, samuti avaldan umbusaldust liiduvalitsuse ja liidusekretäri vastu. Vastavalt Rahvusnõukogu kodukorrale, umbusaldust avaldatakse põhiseaduse kohaselt: artikkel 74, lõige 1, seoses artikliga 78, lõige 2.

Ettepanek on seadusega kooskõlas ja Rahvusnõukogu kodukorda järgiv. Võib hakata läbirääkimisi pidama.

 

Originaalvideo: Youtube

 

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt