Video: Austria endine siseminister Herbert Kickl: Mina ei vaktsineeri ennast!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2021 kell 14:33Foto: ekraanikuva + Canva

Austria Vabaduspartei (FPÖ) liige, endine siseminister ja parlamendi liige Herbert Kickl teatas Austria riigitelevisioonis ORF telesaates “Suvised jutud”, et tema ei vaktsineeri ennast, sest seda õigustavat meditsiinilist hädaolukorda pole.

 

Mehe sõnul on vaktsineerimispropaganda ületanud kõik piirid: “See on valitsuse poolt kõige vastutustundetum teguviis üldse, seda võib pidada ähvardusteks, mis on võtnud uskumatud mõõtmed. Käitutakse nii, nagu sureksid meil inimesed keset kõnniteed ja vaktsineerimine on ainus pääsetee sellest katastroofist. Tõendid näitavad aga vastupidist.”

 

Te ütlesite kaks nädalat tagasi, et olete vaktsineerimata ja ei soovi seda ka edaspidi teha. Miks Te selle üle nii uhke olete, et Te ei taha ennast vaktsineerida lasta?

Te tõlgendasite seda valesti – ma ei ole selle üle uhke, asi pole üldse nii. Ma ütlesin seda lihtsalt puhtast südamest ja ma ütlesin seda teadlikult, kuna meil valitseb praegu selline olukord, kus tehakse uskumatut propagandat nende vastu, kes omal soovil ja erinevatel põhjustel otsustavad ennast mitte vaktsineerida; nendes üritakse äratada süütunne.

Oma avaldusega tahtsingi ma öelda nendele inimestele, et nad ei ole üksi ja nad ei peaks ennast sellepärast halvasti tundma. Selleks puudub igasugune põhjus. Puudub igasugune õiguslik alus teid moraalselt survestada, sest te teete ju ainult seda, mida te oma vabal tahtel õigeks peate.

 

Vaktsineerimist ei tehta ju valitsuse heaks, vaid ikka iseenda ja kaasinimeste heaolu pärast.

Kuid palun aktsepteerige ka inimeste otsust ennast mitte vaktsineerida lasta. Ka mina olen seda kaalunud, sest teiste haiguste vastu olen ma vaktsineeritud. Aga praegu on meil tegemist teist laadi vaktsiiniga, samuti on vaktsiini heakskiitmise protsess teistsugune.

See on valitsuse poolt kõige vastutustundetum teguviis üldse, seda võib pidada ähvardusteks, mis on võtnud uskumatud mõõtmed. Käitutakse nii, nagu sureksid meil inimesed keset kõnniteed ja vaktsineerimine on ainus pääsetee sellest katastroofist. Tõendid näitavad aga vastupidist.

Ja mis on riski- ja kasutegurid? Kui ma siis näen, et statistilised tõendid de facto vaktsineerimise kasuks ei räägi: võttes arvesse haigestumist ja suremust. Siis on sellega nii, et ma olen oma otsuse teinud faktidele toetudes.

 

Vaata videot:

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

 

Tõlkinud ATCG Tõlkebüroo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt