Mida uut on WikiLeaksi juhtumis: kas Julian Assange’i tahetakse mõrvata?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuni 2022 kell 8:22



Foto: Antonio Marín Segovia / Flickr / cropped from original / CC BY-NC-ND 2.0

Ühendkuningriigi siseminister Priti Patel kiitis eelmisel nädalal heaks WikiLeaksi kaasasutaja Julian Assange’i USA-le väljaandmise. Ajakirjaniku uurimisplatvorm, perekond ja advokaadid teatasid kohe, et kaebavad otsuse edasi riigikohtusse. Juhtum edastati eelmisel kuul Londoni siseministeeriumile pärast seda, kui ülemkohus otsustas, et USA võimude kinnitused Assange’i tõenäolise kohtlemise kohta USA-s vahi all olles ei vaja täiendavat uurimist.

 

Vahetult pärast seda, kui Patel andis rohelise tule Assange’i USA-le väljaandmiseks, tegi Wikileaks avalduse, milles teatas apellatsioonist.

Wikileaksi avaldus: See on must päev ajakirjandusvabaduse ja Briti demokraatia jaoks. Kõik siin riigis, kes hoolivad sõnavabadusest, peaksid tundma täielikku häbi, et siseminister on andnud loa Julian Assange’i väljaandmiseks USA-le, riigile, kes kavandas tema mõrva.

Julian ei teinud midagi valesti. Ta pole kuritegu toime pannud ega ole kurjategija. Ta on ajakirjanik ja kirjastaja ning teda karistatakse oma töö tegemise eest.

Priti Pateli võimuses oli käituda õigesti. Selle asemel jääb ta igaveseks meelde kui USA kaasosaline, kelle hinnangul on uuriv ajakirjandus kuritegelik ettevõtmine.

Välisriigi seadused määravad nüüd kindlaks ajakirjandusvabaduse piirid selles riigis ja ajakirjandus, mis on pälvinud selle valdkonna mainekamad auhinnad, on liigitatud kuriteoks, mille suhtes kohaldatakse väljaandmist ja mis väärib eluaegset vangistust.

Jul

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt