60 valitsus(ametnik)e poolt kinnitatud libaoperatsiooni läbi sajandi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2023 kell 17:04Foto: By David Hume Kennerly – Gerald R. Ford Presidential Library: A7704-23, Public Domain / Wikimedia Commons

Läbi ajaloo on erinevad valitsused korraldanud poliitilistel eesmärkidel nn false flag rünnakuid ehk libaoperatsioone: vägivaldseid lavastatud sündmuseid, mille eest süüdistatakse nende poliitilisi vaenlaseid. Tihti viiakse antud rünnakuid läbi, et saada hirmunud avalikkuselt toetust sõja alustamiseks või invasiivsete seaduste vastu võtmiseks. Arvestades, kui levinud on libaoperatsioonide kasutamise taktika, on narr arvata, et selline meetod on jäetud minevikku.

Käesolev artikkel ilmus Telegramis algselt aprillis 2016.

 

Toome teieni ulatusliku nimistu rünnakutest ja sündmustest, mis neid korraldanud valitsuste ametnike tunnistuste kohaselt olid hoopis libaoperatsioonid.

  1. 1931. aastal korraldasid Jaapani väed rongirööbastel väikese plahvatuse, milles nad süüdistasid Hiinat, et õigustada oma invasiooni Manžuuriasse. Antud juhtum on tuntud kui Mukdeni või Manžuuria intsident. Tokio Rahvusvaheline Sõjaväetribunal
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt