Prantsuse kohus otsustas, et vaktsiinisüsti järgne surm on sisuliselt enesetapp

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. jaanuar 2022 kell 20:17Foto: Canva

Eetikaprofessor Margit Sutropil on ühes asjas õigus olnud – pandeemia-aja eetika ON teistsugune. Vähemalt on samal veendumusel Prantsusmaa kohtunik, kes otsustas, et kuna vaktsiini kõrvaltoimed on avalikud teada, oli vaktsiinisüsti järel surnud prantsuse ärimehe surm sisuliselt enesetapp. Ja tänu kohtu otsusele ei pidanud kindlustusfirma mehe lähedastele tema surma puhul kindlustussummat välja käima.

 

Prantsusmaal Pariisis elanud endine edukas ettevõtja tegi oma lastele ja lastelastele mitme miljoni dollari suurused kindlustuspoliisid ja lasi end seejärel koroonavaktsiiniga vaktsineerida. Kuigi vana mees suri arstide kinnitusel vaktsiinikahjustuste tõttu, kindlustuskompanii omastele hüvitist välja ei makstud, vahendab Objektiiv.

Kindlustusfirma tõi põhjuseks, et tegemist on eksperimentaalse vaktsiiniga, mille kõrvatoimed on teada ja avalikustatud. Seetõttu osutas kompanii, et iga inimene, kes laseb end vaktsineerida, osaleb eksperimendis omal vastutusel.

Surnud mehe perekond kaebas kindlustusfirma kohtusse, kuid kohus jättis kompaniile õiguse. “Eksperimentaalse vaktsiini kõrvalmõjud on avalikustatud ja surnud mees ei kaevanud, et ta ei teadnud nendest mitte midagi, kui ta lasi end vabatahtlikult vaktsineerida. Prantsusmaal ei ole seadust ega kohustust, mis oleks teda vaktsineerima sundinud. Seetõttu on tema surm sisuliselt suitsiid,” põhjendas kohus otsust.

Prantsuse peavoolumeedia vaikis juhtumi täielikult maha. Sündmuse tõi avalikkuse ette surnud mehe perekonna advokaat Carlo Alberto Brusa.

Kas antud intsident tõestab, et tegu on inimkatsetega? Ja kui süstitavale endale seda ei öelda, on see vähemalt Eestis põhiseaduse vastane.

 

Allikad: Athens News, Unser Mitteleuropa, Objektiiv

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt