Haigekassale on esitatud 725 taotlust vaktsiinikahjude hüvitamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuni 2022 kell 16:45Haigekassale on pooleteise kuuga laekunud 725 taotlust vaktsiinikahjude hüvitamiseks. Tänaseks ühtegi hüvitist veel välja makstud pole, vahendab ERR.

 

Neist 725 taotlusest on umbes pooled saadetud ravimiametile edasiseks vaktsiinikahjude hindamiseks. Selle nädala alguseks oli ravimiamet läbi vaadanud 30 taotlust ning neist omakorda neli taotlust on saanud ametilt vastuse, et seos tervisekahjustuse ja vaktsiini vahel on tõenäoline.

Vaktsiinikahjude hüvitiseks välja makstavad summad algavad 2000 eurost, üliraske tervisekahjustuse või surma korral on hüvitiseks 100 000 eurot.

Surmaga seoses on pärijad teinud haigekassasse 12 pöördumist, mis on alles hindamisel.

Praeguseks haigekassale saabunud 725 vaktsiinikahju taotluses mainivad inimesed peamiselt tervisehäireid, mis on seotud hingamisraskuste, kiirenenud pulsi või liikumise ja liigesevaludega. Samuti kuuluvad näidustuste hulka infarkt, peapööritus ja tasakaaluhäired.

 

2021. aastal maksti vaktsiini tõttu surnud mehe omastele 300 000 eurot

Möödunud aasta lõpus said AstraZeneca vaktsiini tõttu surnud päästeametniku Ergo Mannineni lähedased riigilt hüvitisena teenistusülesannete täitmisel hukkunutele ette nähtud kümne aasta keskmise palga ehk kokku 300 000 eurot.

Lisaks suri eelmisel aastal tõendatult seoses vaktsineerimisega veel kolm inimest.

 

Allikad: ERR, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt