Brasiilia ei anna Snowdenile poliitilist varjupaika

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2013 kell 11:36Brasiilia ei anna poliitilist varjupaika USA riikliku julgeolekuameti endisele töötajale Edward Snowdenile, kes tegi eile ettepaneku aidata uurida nuhkimist president Dilma Rousseffi ja teiste brasiillaste järele, vahendas BNS.

 

Ajaleht The Folha de S.Paulo kirjutas valitsusallikatele viidates, et valitsusel ei ole mingit huvi uurida massilisi internetijälgimisprogramme, millest Snowden juunis teada andis ega kavatse talle asüüli anda. Snowden väljendas oma avalikus kirjas Brasiilia rahvale valmisolekut aidata Brasiilia valitsusel uurida Ühendriikide luuretegevust, kuid seda vaid juhul, kui talle antakse poliitiline varjupaik.

Ajalehe teatel kirjutas Snowden, et talle on avaldanud muljet Brasiilia valitsuse jõuline kriitika NSA nuhkimistegevuse aadressil, mille käigus muu hulgas jälgiti Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi telefonisuhtlust oma abidega. Brasiilia senaatorid on palunud Snowdeni abi NSA tegevuse uurimisel.

“Olen avaldanud valmisolekut seaduse piires abi osutada, kuid paraku on USA valitsus näinud tõsiselt vaeva, et minu võimalusi selleks piirata,” kirjutas Snowden ajalehe teatel. “Niikaua kuni mõni riik pole andnud mulle alalist poliitilist varjupaika, takistab Ühendriikide valitsus minu tegevust.”

Venemaal ajutist asüüli saanud Snowden on pidanud varjupaiga osas kõnelusi ka Boliivia, Venezuela, Norra, Itaalia ja veel mitme riigi võimudega.

Snowdeni avalikku kirja Brasiilia rahvale saad lugeda siit.

 

Allikad: BNS, Reuters, The Folha de S.Paulo, The Guardian

Foto: fusion.net

 

Toimetas Ksenia Kask

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt