Kas Google plaanib maailma üle võtta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. mai 2013 kell 22:05Sellel nädalal toimus Google’i I/O arendajate konverents, millel avalikustati suurkorporatsiooni arengusuunad. Pea neli tundi kestnud esitluses räägiti väga erinevatest asjadest, kuid mõned arengud tekitasid paratamatult kõhedust, kirjutas Steve Kovach Business Insideris.

 

Google tegi väga selgeks, et nad ei ole vaid otsingumootor, vaid on valmis haldama iga eluaspekti. Nad ei ole enam vaid interneti selgroog, vaid tahavad saada ka iga kasutaja selgrooks, milleta enam oma elu ette ei kujuta. Saavutavad nad tänu rohkele informatsioonile, mida kasutajad nendega vabatahtlikult jagavad.

Kui just miljonid inimesed oma senist käitumist ei muuda ja alternatiivseid tööriistu kasutama ei hakka või kui valitsused seda ülevõtmisplaani takistama ei hakka, hakkab Google meie elusid, ajalugu ja isegi rahaasju haldama.

Ei saa eitada, et muutused teevad elu mugavamaks – otsingumootorist otsimine on juba varsti võimalik vestluse vormis, kusjuures programm saab kõnest aru ja oskab kasutaja otsimisajaloo põhjal anda ka lisainformatsiooni, mida otseselt ei küsitud. Näiteks kui tahad teada, kui pikk on vahemaa kahe asula vahel, ütleb otsingumootor sulle ka, milline on sellel teel ilmaolud. Kasutaja hakkab saama tuge, mille vajadusest ta veel teadlikki ei olnud.

Google Now suudab läbi lugeda kõik postkasti tulevad e-kirjad ja võtta sealt välja vajaliku informatsiooni ja lisada see näiteks kalendrisse. Kalendris olevaid asju tuletab ta meelde inimese asukoha järgi – et jõuaksid õigesse kohta õigel ajal. See kõik toimub vaikimisi, ilma kasutaja vahelesegamiseta.

Kui laadid sotsiaalsse võrgustikku Google+ üles oma puhkusefotod, tuvastab Google kõik näod ja tuntud objektid. Ta sildistab pildid ära ja võimaldab nende siltide järgi erinevaid fotosid erinevate kasutajatega jagada. Samuti ei pea enam vaeva nägema pilditöötlusega – programm valib välja kõige paremini välja tulnud pildid ning ei kuva uduseid või ülevalgustatud pilte. Programm tunneb ära ka naeratuse ja on võimeline mitmest võttest kokku kleepima pildi, kus kõik pildilolijad naerataksid.

Need uued võimalused on samaaegselt maagilised ja sügavalt häirivad.

 

Allikas: Business Insider

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt