Obama: julgeolekumeetmeid karmistatakse kogu riigis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. aprill 2013 kell 8:42 

USA president Barack Obama kinnitas pärast plahvatusi Bostoni kesklinnas, et julgeolekumeetmeid karmistatakse vastavalt vajadusele kogu riigis. Obama sõnul pole esialgu teada, kes rünnaku korraldas või millistel motiividel, kuid süüdlased selgitatakse välja ja tuuakse õigusemõistmise ette. Obama ei viidanud avalduses terrorismile, kuid Valge Maja anonüümsust palunud ametnik kinnitas pärast presidendi sõnavõttu, et Bostonis juhtunut uuritakse terrorirünnakuna, vahendab BNS.

 

“Pole mõtet praegu igasuguseid oletusi ega tõenditeta järeldusi teha. Me ei tea veel, kes selle rünnaku eest vastutab, aga võite kindlad olla, et saame teada ja toome nad õigusemõistmise ette,” ütles president. Obama edastas ühtlasi kaastundeavaldused ohvrite lähedastele.

Bostoni maraton on maailma vanim, sellel osales tänavu 27 000 jooksjat. Plahvatuste ajaks olid kiiremad juba lõpetanud, alles rajal olnud suunati mujale. Pealtnägijate kirjeldusel jooksid osalejad ja korraldajad paanikas laiali. Veriseid pealtvaatajaid kanti meditsiinitelki, mis oli algselt püstitatud kurnatud jooksjate turgutamise eesmärgil.

“Seal oli inimesi, kes olid väga verised. Nad viisid neid meedikute telki,” sõnas maratonijooksul osalenud Laura McLean.

“Nad hakkasid järsku tooma ilma jäsemeteta inimesi,” tõdes vapustatud jooksja Tim Davey.

“Ma ootasin oma meest iga minut finišisse. Ma ei tea, mis hoone see oli, see järsku lihtsalt lendas õhku. Suur pomm, võimas kõmatus ja siis lendas igal pool klaase. Miski tabas mu pead. Ma ei tea, mis see oli. Ma viskusin maha,” kirjeldas pealtvaataja Cherie Falgoust.

Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) teatas, et hakkab juhtima pommirünnakute uurimist. Õnnetuskoha ümbruse kvartalid on suletud, tänavatel valvavad rahvuskaardi üksused.

 

Allikas: BNS

Plahvatused kaardi peal: New York Times

Loe lisaks: CNN

Foto: frugal-cafe

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt