Suurbritannia kaotab vaktsiinipassid ja maskikohustuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2022 kell 9:06Ühendkuningriik leevendab koroonapiirangud, lisaks muule kaob maskikohustus ja lõpeb ka koroonatõendi nõudmine suurtel üritustel, vahendab ERR.

 

Peaminister Boris Johnson teatas, et piiranguid leevendatakse, kuna valitsust nõustavate teadlaste hinnangul on omikroniga kaasnenud nakatumislaine tipp möödas.

Edaspidi ei soovita valitsus enam ka kaugtööd. “Inimestel tuleks oma tööandjatega arutada kontoritesse naasmist,” soovitas peaminister.

“Hoolikalt andmeid uurides jõudis valitsus järeldusele, et enam ei ole maski kandmine kohustuslik. Maski ei ole vaja kanda ka klassiruumides ja haridusministeerium saadab peagi laiali korralduse, et maskid pole enam kohustuslikud ka ühistes ruumides,” lisas valitsusjuht.

Johnsoni sõnul soovitavad nad endiselt kasutada maski siseruumides, kus on palju rahvast. “Usume aga, et inimesed on mõistlikud ja me ei mõista edaspidi hukka neid, kes otsustavad maski mitte kanda,” teatas ta.

The Guardiani andmetel leidub siiski terviseametnikke ja organisatsioone, kes valitsuse otsust heaks ei kiida.

 

Allikas ja lisalugemist: ERR, The Guardian

Foto: Dominika Gregušová / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt