Hullumeelsus! Austrias maskid ette ka õues, Saksamaa surub lastele pähe hingamist takistavaid maske

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2022 kell 16:13Seal, kus valitseb hullumeelsus, kehtestatakse rumalaid reegleid ja kui psühhoos lõplikult eskaleerub, pole seda võimalik enam peatada. Leebe omikroni tüve (tavaline talveperioodi tatine nina ja kerge kurguvalu) ettekäändel maalitakse Austrias ja Saksamaal seinale fantoomoht, mis on kääbus kõigi varasemate ähvardavate stsenaariumite puhul. Veel kaks aastat tagasi märgiti “haigeks” reaalselt haigestunud inimesi, mitte ei pidanud terve rahvas kollektiivselt laskma skafandrites tegelastel vatitupsudega oma nina ja kurku vägistada. Aga tänapäeval on meil valitsuses katastroofipreestrid, kes ütlevad lauseid nagu “See kõik teeb mulle väga muret” või “Surmajuhtumite oht väheneb, kui …”. Nüüd on Austria teatanud, et maske tuleb kanda isegi väljas viibides ja uut süsti on vaja iga kuue kuu tagant ning ka Saksamaa on karmistamas seniseid (maski)reegleid, sealhulgas koolides.

 

Olematu pandeemia omikroni tüve ettekäändel on Austria otsustanud karmistada koroonareegleid uute piirangute ja karantiiniperioodidega. Liidukantsler Karl Nehammer teatas neljapäeval Viinis, et kui kahemeetrist vahemaad ei suudeta hoida, tuleb edaspidi Austrias isegi välitingimustes kanda ka FFP2 (meditsiinilist) maski. Lisaks on jaemüüjatel kohustus jälgida 2G reegli täitmist.

Liidukantsler Karl Nehammer eilsel pressikonverentsil.

 

Väljas maskikandmise nõue kehtib näiteks jalakäijate tsoonide ja järjekordade kohta. “Alati on parem mask pähe panna kui seda mitte teha,” ütleb Nehammer. Lisaks on kaubandusettevõtted kohustatud läbi viima kontrolle, et järgitaks 2G reeglit – s.o sissepääs ainult vaktsineeritud ja läbipõdenud inimestele.

Taristu mitte-ohustamise eesmärgil saab nakatunud inimeste kontaktisikud edaspidi karantiinist vabastada pärast viiendat päeva. Igapäevaste testide ja FFP2 maski kandmisega peaksid kriitilise infrastruktuuri töötajad saama jätkata tööd ka kontaktisikuna. Vaktsineerimist tõendav nn roheline pass hakkab info kohaselt kehtima vaid kuus kuud alates veebruarist. See tähendab, et mask peab kogu aeg ees olema ja uut süsti on vaja iga kuue kuu tagant.

 

Lapsed inimkatsete etteotsa!

Saksamaa ebaterviseministri Karl Lauterbachi viimane veidrus on samuti maskinõude karmistamine – õigustatud muidugi taas omikroniga. Teame, et “omikroni tüvega, mis on mõne nädala pärast domineeriv kui mitte ainus tüvi, töötavad maskid väga hästi.” Seetõttu kutsub ta “kõiki riike üles teesklema, et koolides kantakse maske, sest mask on tegelikult omikroni tüve puhul väga tõhus ja pakuks suurt ohutust, eriti koolides”. Lihtsas keeles: Lauterbach soovib ahistada lapsi, keda koroona mõjutab kõige vähem või üldse mitte, peatada nende hingeõhu liikumine klassis ja sundima neid osalema inimkatsete protseduuris, mis vähem kui kaks aastat tagasi oli mõeldud ainult eriti stressis töörühmadele, sest maskid on mõeldud kaitsma teatud ohtlike olukordade ja saastumise eest, kuid isegi tootja teabe kohaselt ei ole FFP2 mask kunagi viiruste vastu mõeldud.

Vastavalt koroona-eelsetele tööandja vastutuskindlustusseltsi eeskirjadele ei tohi FFP-maske korraga kanda kauem kui 50–70 minutit, millele järgneb paus – ilma igasuguse suukatteta – vabalt hingamiseks, teatab Ansage!. Tänapäeval lubatakse lastel nende koonudega koolis kogu aeg õppida suurenenud hapnikuvajaduse ja väiksema kopsumahuga – Lauterbach tahab nüüd seda olukorda veelgi parandada.

“Kuna FFP2 maski kaitseefekt on nii palju suurem, et omikroni tüvega oled lihtsalt eriti hästi kaitstud,” muheleb ta. “On teada, et maskid toimivad omikroni tüvega tõenäoliselt isegi paremini kui delta tüvega.” Milline sõnastus: “Te ilmselt teate”! Lauterbachi “eksperttaset” kirjeldatakse selle tühja fraasiga adekvaatselt.

 

Hirmutavad tulemused: tarbijakaitseorganisatsioon ja sihtasutus Stiftung Warentest tühistab FFP2 testi

Stiftung Warentest on Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioon ja sihtasutus, kes tegeleb kaupade ja teenuste erapooletu uurimise ja võrdlemisega. Vaid kolm nädalat tagasi katkestas šokeeritud Stiftung Warentest FFP2 maskidega testimise seeria, kuna saadud andmed näitasid hapnikuvarustuse puuduse kahjulike mõjude kohta “hirmutavaid tulemusi” ja soovitab alternatiivi.

Maskid on värviliselt pakitud ja kohandatud väikeste peade suurusele. Siiski ei ole lastele mõeldud FFP2 maskid järglastele hea valik. Sellisele järeldusele jõudis Stiftung Warentest pärast 15 mudeli uurimist.

Kainestav järeldus: ükski neist maskidest ei sobi lastele – tootetestijad vaatasid 6–12-aastaseid. Põhjus on selles, et neil on liiga suur hingamistakistus. Kirurgilised maskid on parem valik, eriti pidevaks kasutamiseks koolides, kirjutab Stiftung Warentest veebilehel “Test”.

 

Liiga suur hingamistakistus maskidega

Kuna lastele mõeldud maski maksimaalse hingamistakistuse standardis ei ole sätestatud väärtusi, kasutati uuringus võrdlusena täiskasvanute väärtusi. Sihtasutus nägi ette, et laste maskide väärtused peaksid olema vaid umbes poole suuremad kui standardi järgi täiskasvanute mudelitele lubatud maksimumväärtused. Sest kuue- kuni kaheteistaastased lapsed hingavad tavaliselt vähem jõuliselt kui terved täiskasvanud, kelle kopsumaht on umbes poole suurem.

Kõik testitud miniformaadis maskid kukkusid aga läbi hingamistakistuse nõude tõttu: ükski neist ei jõudnud vastavatele madalamatele väärtustele ligilähedalegi ja paljud ei vastanud isegi täiskasvanute piirväärtustele. Stiftung Warentesti andmetel oli kõrge hingamistakistus juba väljalangemise kriteerium. Selliseid aspekte nagu filtri efekt ja sobivus ei kontrollitud seetõttu enam üldse.

 

Allikad teksti sees.

Toimetas Hando Tõnumaa 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt