Mehhikosse saab nüüd reisida nagu 2019. aastal – ilma ühegi piiranguta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2022 kell 10:09Mehhiko on pandeemia ajal olnud üks kõige piirangutevabam sihtkoht terves maailmas: turistidelt ei nõuta vaktsineerimistõendit ega negatiivset PCR testi, puudub karantiin. Seni oli ainsaks sisenemisnõudeks tervisevormi (Vuela Seguro) täitmine. Alates 1. jaanuarist 2022 otsustasid Mehhiko võimud ka sellest loobuda. Seega on Mehhikosse reisimine taastunud samasugusena, nagu see oli 2019. aastal – ilma igasuguste täiendavate nõuete ja piiranguteta, vahendab Trip.ee.

 

Mehhiko asetervishoiuminister Hugo López-Gatell põhjendas tervisevormi nõudest loobumist sellega, et sellel puudus teaduslikult põhjendatud kasutegur ning ainsaks tulemuseks oli ajakulu transpordisüsteemides.

Kuigi sisenemine Mehhikosse on piirangutevaba, võib seal siseriiklikult esineda täiendavaid meetmeid ja mõndades osariikides on siiski kasutused vaktsiinipassid või testimisnõue.

Mehhiko pole siiski päris esimene riik, kus kõik sisenemispiirangud kaotati. Sama tehti 2021. aasta novembris El Salvadoris.

 

Loe pikemalt: Trip.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt