Teadusnõukoja uus juht: mask näitab suhtumist ja vaktsiinid loodi hoopis teistsuguse viiruse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2022 kell 15:31Karantiini” meeskond tegi kokkuvõtte eilsest Vilja Kiisleri intervjuud teadusnõukoja uue juhi Toivo Maimetsaga, kes leiab, et vaktsiinide kohustuslikuks muutmisega “ei saa me hakkama”, liiatigi kui praegused vaktsiinid tehti hoopis teistsuguse viiruse vastu. “Omikron on hoopis teistsugune kui see viirus, mille vastu vaktsiinid loodi. Optimistina ütleksin: hea, et vaktsiinid niigi palju aitavad,” ütles Maimets. Kas selle info valguses on üldse veel vaktsineerimisele survestamine kuidagi õigustatud?

 

Maskid on aga tema sõnul teatud suhtumise näitaja: “Mäletate, kui Eesti ratturid Liibanonis pantvangi sattusid? Siis kandsime kollaseid linte. Ega need poisse ei päästnud. Nii näitasime, et hoolime.” Tol ajal ei terroriseeritud siiski inimesi, kes linti ei kandud (ja paljud seda üldse tegid?).

“Maski kasutegur ei ole ei null ega sada protsenti, küll aga näiteks 20 protsenti,” ütles Maimets, kui Kiisler tõi välja, et maske kantakse vaid trahvihirmus ja taskusse kägardatud maskide kasutamine on mõttetu.

Vaata “Karantiini” poolt valitud palasid intervjuust:

 

Tervet intervjuud saad vaadata ja lugeda siit: https://www.delfi.ee/artikkel/95576773/vilja-kusib-toivo-maimets-laupaeva-ohtul-saunalaval-ma-telefoni-ei-vota

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt