Telegrami Podcast #64: “Mõttetud maskid” kaitsevad pilkude eest ja lasevad hingata (külas Andreas Lenk)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. veebruar 2022 kell 15:14Foto: Telegram.ee / Canva.com

Meie toimetusele on alates 2020. aasta sügisest, kui maskid linnapilti ilmusid, kirjutanud sajad inimesed, kes ei soovi maski kanda, aga tunnevad, et neil ei jää muud üle. Küll on põhjuseks töökoht või hoopis see, et muidu ei lubata küla ainsast poest toidukaupa osta. Kui suur osa keeldujaid ei pea paljuks seada küsimuse alla maskide tõhusust viirust pidurdava meetmena, siis paljude jaoks on võtmeteguriks ka isiklik tervis — nimelt ei ole tavaliste maskidega just kõige kergem hingata.

 

Ettevõtja, telemaastikul töötav Andreas Lenk, kes oli meie külaliseks ka 2020. aasta sügisel eetris olnud podcastis “Kas maski kandmist saab kohustuslikuks teha?“, hakkas oma elu kergemaks tegemiseks uurima, et kas oleks võimalik luua maski, mis näeks välja, nagu päris, aga hingata saaks nagu ilma maskita.

Kuude pikkune detektiivitöö kandis vilja ja kuna soovijaid oli teisigi, otsis Andreas appi õmblejad ja pani püsti veebipoe kõigile neile, kes on sunnitud maski kandma, aga sooviksid siiski hingata. Brändi nimeks sai “MÕTTETUD MASKID” ja tootekirjelduses on selge sõnaga öeldud, et mask ei kaitse ühegi viiruse eest. Aus!

Aga tõsisemalt rääkides — kui haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik tunnistas eelmisel nädalal Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil, et õpilastele ei ole maskikandmine koolis kohutuslik olnudki, siis mõttetud maskid võivad olla tõelised abimehed lastele-õpetajatele, kelle koolides ministeeriumi soovitust kohustusena rakendatakse.

Lisaks tuletame meelde, et Rootsis ei ole maskid nende kahe aasta jooksul kordagi kohustuslikud olnud. Need olid nii eelmisel kui sel talvel paar kuud soovituslikud ainult täiskasvanutele, ainult ühistranspordis ja ainult tipptunni ajal. Praeguseks on Rootsis koroonapiirangud läbi ja nende terviseameti teadlased on seisukohal, et maskide kasutegurile viiruse leviku peatamiseks ei ole piisavalt teaduslikke tõendeid.

“Kiirustage, enne kui kohustus neid kanda lõppeb!” sedastab veebipoe ninakas slogan, vaata lähemalt: Mõttetud maskid

NB! Kõigi selle saate FB video jagajate vahel loosime välja kasti Lumiorava magneesiumivett + 2 Mõttetut maski.

 

Saatejuhid: Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

Telegrami heliplatvormid:
♦ Soundcloud 
♦ Spotify 
♦ Podbean
♦ iTunes 

Salvestus: Telegram HQ, Das Haus

Režissöör/operaator/monteerija: OP

Thumbnail: Canva

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Vaata ka: Telegrami FacebookTelegrami Instagram

Ulmefilm.eeAvalik kiri I ja II

Saadet toetasid: Lumiorav, Mõttetud maskid

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt